V Košiciach vytiahli pacienta z nemocnice ako psa. Ťahali ho po zemi, plakal pri tom

pacient bezdomovec

Košice – Video zachytávajúce arogantné správanie zdravotníka z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach sa šíri internetom a vyvoláva vlnu pobúrenia medzi verejnosťou. Na zázname je jasne vidieť, ako sa zdravotník hrubo zaobchádza s mužom, ktorý sedel na zemi. Muža, ktorý pravdepodobne bol bezdomovec, zdravotník schmatol za ruku a vyniesol ho z priestorov nemocnice. Incident bol prvýkrát upozornený portálom Aktuality.sk.

Podľa informácií z videa bol muž umiestnený v priestoroch urgentného príjmu, kde sedel so svojou barlou a taškou, zároveň plačúc. Zdravotník k nemu pristúpil a bez ohľadu na jeho situáciu ho brutálne odvliekol von z nemocnice. Celý incident bol zaznamenaný na kameru ženou, ktorá sa nachádzala v blízkosti, a jej reakcia na situáciu bola jasná: „Katastrofa, ty vole.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete kávu hneď po prebudení? Veľká chyba! Toto je ten správny čas na kávu

Nemocnica vydala oficiálne stanovisko, v ktorom sa zodpovednosť za správanie zdravotníka pripisuje nemocnici. Hovorkyňa nemocnice Monika Krišková uviedla, že takéto správanie je neprijateľné a že zamestnanec bude požiadaný o vysvetlenie svojho konania. Krišková tiež zdôraznila, že zdravotníci sa často stretávajú s asociálnym a agresívnym správaním zo strany pacientov, avšak je v ich povinnostiach zvládnuť takéto situácie profesionálne a eticky, prípadne s asistenciou ochranky alebo polície, ak je to potrebné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak máte po 50-tke, jedzte na kilá. Spomaľuje starnutie a chráni pred chorobami

Podľa vyjadrenia nemocnice muž bez domova nebol agresívny, čo len ešte zhoršuje situáciu. Vedenie nemocnice plánuje preškoliť svojich zamestnancov v etickom kódexe a zabezpečiť, aby sa podobné prípady neopakovali.

„Neprijateľné je akékoľvek konanie voči človeku, ktorý sa obráti na zdravotnícke zariadenie v núdzi a hľadá pomoc. Ospravedlňujeme sa nielen dotknutému mužovi, ale aj všetkým pacientom, ktorí boli svedkami tohto neľudského správania,“ uzavrela hovorkyňa Krišková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *