V Košiciach vytiahli pacienta z nemocnice ako psa. Ťahali ho po zemi, plakal pri tom

pacient bezdomovec

Košice – Video zachytávajúce arogantné správanie zdravotníka z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach sa šíri internetom a vyvoláva vlnu pobúrenia medzi verejnosťou. Na zázname je jasne vidieť, ako sa zdravotník hrubo zaobchádza s mužom, ktorý sedel na zemi. Muža, ktorý pravdepodobne bol bezdomovec, zdravotník schmatol za ruku a vyniesol ho z priestorov nemocnice. Incident bol prvýkrát upozornený portálom Aktuality.sk.

Podľa informácií z videa bol muž umiestnený v priestoroch urgentného príjmu, kde sedel so svojou barlou a taškou, zároveň plačúc. Zdravotník k nemu pristúpil a bez ohľadu na jeho situáciu ho brutálne odvliekol von z nemocnice. Celý incident bol zaznamenaný na kameru ženou, ktorá sa nachádzala v blízkosti, a jej reakcia na situáciu bola jasná: „Katastrofa, ty vole.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto nikdy nerobte pri varení vajíčok. Všetko tým pokazíte

Nemocnica vydala oficiálne stanovisko, v ktorom sa zodpovednosť za správanie zdravotníka pripisuje nemocnici. Hovorkyňa nemocnice Monika Krišková uviedla, že takéto správanie je neprijateľné a že zamestnanec bude požiadaný o vysvetlenie svojho konania. Krišková tiež zdôraznila, že zdravotníci sa často stretávajú s asociálnym a agresívnym správaním zo strany pacientov, avšak je v ich povinnostiach zvládnuť takéto situácie profesionálne a eticky, prípadne s asistenciou ochranky alebo polície, ak je to potrebné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci ho pijú vo veľkom, no experti varujú. Toto mlieko vám nerobí dobre!

Podľa vyjadrenia nemocnice muž bez domova nebol agresívny, čo len ešte zhoršuje situáciu. Vedenie nemocnice plánuje preškoliť svojich zamestnancov v etickom kódexe a zabezpečiť, aby sa podobné prípady neopakovali.

„Neprijateľné je akékoľvek konanie voči človeku, ktorý sa obráti na zdravotnícke zariadenie v núdzi a hľadá pomoc. Ospravedlňujeme sa nielen dotknutému mužovi, ale aj všetkým pacientom, ktorí boli svedkami tohto neľudského správania,“ uzavrela hovorkyňa Krišková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *