V tomto mesiaci sa narodili najinteligentnejší ľudia, ukázali vedci. Našli ste sa?

pexels andrea piacquadio 3769714

Podľa astrológie má mesiac, v ktorom sme sa narodili, vplyv na našu osobnosť, ale aj na našu inteligenciu alebo schopnosti. Pred niekoľkými rokmi sa americkí vedci rozhodli preskúmať, ako môže mesiac narodenia ovplyvniť študijné výsledky. Na základe štúdie dospeli k pomerne nečakanému záveru.

Na základe roku, dňa a dokonca aj času narodenia dokážu astrológovia určiť množstvo informácií, často prekvapujúcich, týkajúcich sa nielen osobnosti, ale aj budúcnosti. Hoci väčšina ľudí to berie s rezervou a mnohí to neberú vážne, ukazuje sa, že dátum narodenia môže mať skutočne vplyv na náš život. Tvrdia to vedci, ktorí uskutočnili prieskum medzi viac ako miliónom amerických školákov. K akým záverom dospeli?

Najinteligentnejší ľudia sa narodili v tomto mesiaci. Ukázali to americkí vedci

V roku 2017 bola na stránkach National Bureau of Economic Research uverejnená štúdia, ktorá ukázala, v ktorom mesiaci sa rodia najinteligentnejšie deti. Uskutočnila sa na Floride a zúčastnilo sa na nej 1,2 milióna žiakov vo veku od šesť do 15 rokov. Zistilo sa, že deti narodené v septembri dosahujú výrazne lepšie študijné výsledky ako ostatní žiaci, najmä tí, ktorí sa narodili v auguste, a následne majú väčšiu šancu dostať sa na dobrú vysokú školu a získať vzdelanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedzte dve vajíčka denne a toto sa začne diať s vašim telom

Majú dobré známky a rýchlejšie si osvojujú vedomosti. V amerických školách sú práve žiaci narodení v septembri najstaršími žiakmi v triede. Dôležité je, že známky a študijné výsledky boli ovplyvnené aj inými faktormi, ako je pôvod rodičov alebo vzdelanie. Výskumníci na základe získaných informácií dospeli k záveru, že práve žiaci narodení v septembri sú najinteligentnejší.

Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu? Majú najviac Nobelových cien

Podľa záverov, ku ktorým dospeli americkí vedci, sú teda najinteligentnejším znamením zverokruhu Panny a tí, ktorí sa narodili medzi 24. augustom a 22. septembrom. Ako však táto štúdia súvisí so skutočnými vedeckými úspechmi? Portál Insider sa rozhodol zostaviť rebríček laureátov Nobelovej ceny na základe ich znamení zverokruhu. Najmenej ocenených je medzi Kozorožcami – 57. Kto sa dostal do prvej trojky?

  • Panny – 88 laureátov Nobelovej ceny,
  • Váhy – 93 laureátov Nobelovej ceny,
  • Blíženci – 97 laureátov Nobelovej ceny.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Úžasná potravina, ktorá vám zníži cholesterol o polovicu. Dajte si ju ale v správny čas

Takéto výpočty, treba zdôrazniť, však nič nedokazujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *