Stretli ste sa niekedy v obchode s označením „surový mäsový výrobok“? Pozrite sa na zloženie a bude vám to jasné. Takéto označenie nie je dobré a radšej si takýto výrobok nedávajte do nákupného košíka.
Keď ste v obchode, skôr sa pozeráte na cenu mäsa ako na jeho zloženie. Môže sa ukázať, že lacnejšie mäso v skutočnosti ani nie je mäso, ale len podobný výrobok. Zistite, aké triky používajú výrobcovia potravín, aby vás prinútili kúpiť si ich výrobok.
Výber farieb
V dnešnej dobe je ťažké povedať, že v obchodoch niečo chýba. Ak jeden obchod neponúka určitý tovar, ten oproti ho určite má. Exotické ovocie, rôzne druhy chleba alebo mäsa – to všetko je ľahko dostupné. Ako teda nakupovať bez toho, aby ste sa zbláznili?
Po prvé, nevrhajte sa na všetko, čo vyzerá pekne a má nízku cenu. Druhá vec je čítať zloženie, pretože niekedy nenápadné výrobky môžu skrývať veľa prekvapení. Zistili to ľudia, ktorí si kúpili „výrobok zo surového mäsa“ a doma si skontrolovali jeho zloženie. Na ich prekvapenie mäso nebolo jedinou zložkou.
Surový mäsový výrobok – čo to vlastne je?
Ak si chcete pripraviť pokrm z mletého mäsa, najlepšie je kúpiť si kus mäsa a požiadať pani za pultom, aby vám ho pomlela. Hotové výrobky dostupné v chladničkách sú oveľa menej kvalitné, ako si myslíte. Na druhej strane, ak je na obale napísané „výrobok zo surového mäsa“, znamená to, že v zložkách sú okrem mäsa aj iné prísady.
Môže ísť o koreniny, zahusťovadlá alebo látky zvyšujúce hmotnosť – skrátka nič dobré. Takéto prídavné látky len poukazujú na vysokú úroveň spracovania, takže výrobok nemožno považovať za zdravý. Ich zloženie je dlhé, rovnako ako dátum spotreby. Nezabúdajte, že to, čo si dávame do žalúdka, ovplyvňuje našu pleť, náladu a zdravie. Príliš málo vitamínov a minerálov prispeje k únave, čo sa opäť prejaví na výkonnosti počas dňa.