Vlasy vám začnú rásť ako divé. Vyrobte si domáci odvar a vmasírujte

riedke vlasy

Snívate o dlhých a hustých vlasoch? Skôr než sa ponoríte do sveta kaderníctva, vyrobte si domácu vlasovú masku, vďaka ktorej vám vlasy porastú ako bláznivé. Po mesiaci bude vaše čelo pokryté hustými detskými vlasmi, ktoré nebudete môcť ovládať.

Vlasy sú atribútom ženskosti. Snívame o dlhých, hustých a dobre upravených vlasoch. Bohužiaľ, vyžaduje si to veľa trpezlivosti, pretože každý mesiac narastie len jeden centimeter nových vlasov. Našťastie sa tento proces dá urýchliť, pričom „vedľajším účinkom“ je, že vlasy sú oveľa hustejšie.

Ako už iste tušíte, ide o trenie vlasov. V drogériách nájdete desiatky rôznych prípravkov, ktoré tvrdia, že urýchľujú rast vlasov. Výber môže byť na hlavu. Existuje však aj iné riešenie: domáca vlasová kúra, ktorá sa stala skutočným hitom medzi milovníkmi vlasov.

Domáce ošetrenie vlasov. Zistite tajný recept

Kapsaicín, praslička poľná, rozmarín alebo mentol sú zložky, ktoré nájdete v prípravkoch na vlasy z drogérie. Každá z nich stimuluje rast vlasových folikulov, vďaka čomu vlasy rastú rýchlejšie a výrazne silnejšie. Bohužiaľ, drogériové vlasové kúry nie sú najlacnejšie, ich ceny sa pohybujú od 30 Sk vyššie. 150 ml výrobku vám vystačí na necelý mesiac.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Európu tieto dni zasiahne extrémne počasie. Tu bude nad 40 stupňov

Existuje však spôsob! Je to domáca vlasová kúra, ktorá je založená výlučne na prírodných zložkách, ktoré máte určite doma. Základom potierania je ryžová voda, svätý grál kórejských žien. Ryžová voda zvlhčí a vyživí pokožku hlavy a zabráni jej podráždeniu. Ako ju pripraviť. Vyberte veľkú sklenenú nádobu. Nasypte do nej 8 polievkových lyžíc ryže, 5 bobkových listov a 4 klinčeky. Listy a klinčeky majú čistiaci a upokojujúci účinok. Už po stáročia sa používajú pri starostlivosti o pleť a vlasy. Zmes zalejte 500 ml horúcej vody a odložte na 24 hodín na tmavé a chladné miesto.

Na druhý deň zmes prelejte cez jemné sito alebo gázu. Vlasová kúra je teraz pripravená na použitie. Preneste ju do fľaše s rozprašovačom. Aplikujte ju každý deň a 5 minút masírujte pokožku hlavy, aby sa zlepšil krvný obeh, a tým aj účinok kúry. Po mesiaci si všimnete, že vaše vlasy sú silnejšie, dlhšie a lesklejšie. Ide o vynikajúce riešenie pre citlivých ľudí, pretože výrobok je založený na účinných, ale šetrných zložkách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Rozmarínová voda na vlasy. Zabudnite na rednúce vlasy

Rozmarín je jedným z najobľúbenejších korenín na svete. Málokto to vie, ale možno ho aplikovať na pokožku hlavy, pretože urýchľuje rast vlasov a zabraňuje nadmernému masteniu pokožky hlavy. Príprava rozmarínového nátierky je triviálna. Dve polievkové lyžice sušeného rozmarínu rozomeľte na hladký prášok. Potom ho zmiešajte so 150 ml olivového oleja a zmes vložte do nádoby a umiestnite ju do hrnca s horúcou vodou.

Zahrievajte ju na miernom ohni 40 minút. Rozmarín by mal byť teplý, ale nie horúci. Po 40 minútach ju prelejte cez gázu a potom ju vložte do malej fľaše. Použite ju pred každým umývaním. Prvé výsledky zaznamenáte už po jednom mesiaci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *