Vyčistite sklo rúry týmto trikom od skúsenej pekárky. Stojí pár centov

oven 2618460 1920

Čistenie skla rúry nie je jednoduchá úloha. Väčšinou používame v obchode zakúpené špecifické prostriedky, postriekame sklo a drhneme, ale existuje oveľa rýchlejší a jednoduchší spôsob, ako sa zbaviť nečistôt. píše Gazeta.pl

Namiesto kupovania drahých prípravkov použite tento trik. Je rýchly, jednoduchý a má skvelé výsledky. Špina pôjde dole bez väčšej námahy a čo je dôležité, na drhnutie môžete zabudnúť. Ako vyčistiť sklo rúry?

Ako vyčistiť sklo rúry? Táto domáca zmes je skutočným zabijakom nečistôt

Špinavé sklo rúry nie je len estetický problém, ale môže poškodiť aj naše zdravie. Počas pečenia sa výpary zo zvyškov tukov usadzujú a prenikajú do jedla. Pripravované jedlo nielenže získa nepríjemný zápach a chuť, ale môže nám spôsobiť aj žalúdočné problémy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sú raňajky skutočne najdôležitejšie jedlo dňa? Prečítajte si toto

Našťastie existuje šikovný trik, ktorý vás týchto nečistôt ľahko zbaví. Pred časom mi ho ukázala moja mama a keď som videla výsledky, bola som šokovaná. Stačí, ak v miske zmiešate ocot, citrónovú šťavu, trochu zubnej pasty a jedlej sódy. Vzniknutú zmes naneste na sklo rúry, prikryte hliníkovou fóliou, zatvorte dvierka a nechajte pôsobiť pol hodiny. Po uplynutí tejto doby sklo jednoducho utrite špongiou a bude ako nové.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

Špinavé sklo rúry? Zabudnite na drahú tekutinu. Tento výrobok stojí len pár centov

Na menšie nečistoty dobre funguje samotná pasta z jedlej sódy a vody. Jednoducho zmiešajte tieto dve zložky do hustej konzistencie a potom ich naneste na sklo. Pastu votrite do najviac znečistených miest a nechajte pôsobiť 25 minút, potom opláchnite vodou. Nečistoty by mali odtiecť a sklo získa svoju pôvodnú čistotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *