Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

paradajky uhorky hnojivo

Každý sníva o krásnej a bohatej úrode zo svojej domácej záhrady. Niekedy však šťastie potrebuje pomocnú ruku a nič nepomáha rastlinám rásť lepšie ako správne hnojivo.

Našťastie, uhorky aj paradajky budú spokojné s lacným, doma vyrobeným hnojivom, ktoré má na rastliny globálny účinok. Použili ste niekedy na svoje plodiny kvasnicové hnojivo?

Zistite viac o vlastnostiach kvasníc

Kvasnice sú veľmi zaujímavým produktom, ktorý sa používa nielen v kuchyni, ale aj v záhradníctve. Hnojivo môžeme pripraviť z čerstvých, suchých alebo instantných (práškových) kvasníc.

Tento produkt nielenže stimuluje rast rastlín, ale tiež zvyšuje kvitnutie, posilňuje koreňový systém a zvyšuje schopnosť absorbovať vodu a získavať minerálne látky z pôdy.

Systematické používanie kvasnicového hnojiva chráni rastliny pred chorobami, ako je pleseň sivá, pleseň zemiaková a múčnatka. Môže mať tiež priaznivý účinok na odpudzovanie škodcov vrátane mšic.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ste po káve aj tak unavený? Prestaňte robiť túto chybu hneď ráno

Ako si vyrobiť domáce kvasnicové hnojivo?

Tentoraz na prípravu kvasnicového hnojiva použijeme instantné kvasnice. Stačí, ak zmiešame jednu vrchovatú polievkovú lyžicu (čím získame približne 17 g droždia) so 100 ml vody a do prípravku pridáme 100 g cukru. Potom celú zmes necháme 2 hodiny odstáť, aby sa mohla rozriediť v 5 litroch vlažnej vody.

Takto pripravený odvar necháme asi týždeň kvasiť. Pred použitím sa odporúča ho primerane zriediť. Do 5 litrov vody nalejte len pol pohára prípravku.

Využite potenciál kvasiniek naplno

Prípravok navrhnutý vyššie sa dá pripraviť rýchlejšie, hoci môže byť o niečo menej účinný. Môžeme vynechať proces kvasenia a dokončiť prípravu hnojiva zmiešaním 5 litrov vody so 100 g cukru a droždia. Instantné kvasnice môžeme tiež nahradiť 50 g čerstvých kvasníc. Účinok bude podobný.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zlaté pravidla kosenia trávniku, aby ste ho mali ako miliardári pred vilami

Prípravok sa odporúča aplikovať raz za 2 týždne ako preventívne opatrenie a raz týždenne v prípade napadnutia hmyzom alebo chorobami.

Kvasnice bohaté na zlúčeniny, ako sú vitamíny skupiny B, draslík, horčík, fosfor, vápnik a organické železo, zinok, selén, sodík, mnohé aminokyseliny a bielkoviny, sú jedným z najlepších univerzálnych stimulátorov rastu rastlín, ktorý si môžete pripraviť doslova za pár Sk. Vrelo odporúčame vyskúšať ho v praxi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *