Vyzerá to, že dnes vláda padne: Ďalší poslanci z vlády práve oznámili odchod. Utekajú z potápajúcej sa lode?

eduard heger premier

Dnes pred obedom sa v parlamente hlasuje o dôvere vlády Eduarda Hegera a začína to vyzerať, že jeho vláda padne. Šokujúce statusy napísali dvaja poslanci zo Sme Rodina, ktorí sa rozhodli opustiť poslanecký klub Borisa Kollára.

Jedným z nich je Martin Borguľa, ktorý napísal na sociálnej sieti. “Priatelia, pred dnešným hlasovaním o páde vlády, som sa rozhodol vystúpiť z poslaneckého klubu SME rodina. Je to MOJE, osobné, dobrovoľné rozhodnutie. Nechcem aby moje hlasovanie vrhalo tieň na kolegov a kamarátov v našom klube. Môj hlas majú do poslednej chvíle v rukách, tak ako som nedávno zverejnil, dvaja ľudia: premiér Heger a minister Mikulec. Pán Mikulec ma za sebou také enormné množstvo profesionálnych, ale aj ľudských zlyhaní, že dávno nemá čo hľadať na svojom mieste. Žiaľ, takému premiérovi, ktorý toto nevidí alebo nechce vidieť, dôveru vysloviť nemôžem! HOWGH! (Ešte dovetok, aby nevznikli zbytočné špekulácie: nikto ma neťahá do iného poslaneckého klubu, ja žiaden nehľadám, moje srdce aj naďalej bije pre SME RODINA)”

Tomáš Taraba na sociálnej sieti uviedol, ako by to dnes mohlo dopadnúť

“Za pád vlády je k dnešnému ránu minimálne 77 poslancov a to nerátam žiadneho Čepčeka a Vorobelovú. Nič nestojí na jednom hlase. Problémom vlády je, že samotná vláda už očividne nechce vládnuť. Na svoju záchranu sa odmietla uplynulé dni dohodnúť s tými, ktorí hovorili, že vládu podržia, ak odíde Mikulec, alebo sa dohodnú na predčasných voľbách za výmenu, že môžu dovládnuť. Sú to veľmi logické a politicky realistické ponuky. Vládna moc sa o nich arogantne odmietla baviť, veď ich nakoniec podrží, myslia si, samotná SaS. Šeliga ešte k tomu arogantne verejne vyzval nás troch, aby sme určite hlasovali za pád vlády lebo o naše hlasy nestoja. Jeho prianie je pre nás teda rozkazom. Ak ich tá SaS nepodrží, pád vlády vlastne vybavil Šeliga. Dohoda na predčasných voľbách, ktorú okrem nás už preferuje aj samotný Borguľa, bola jediná cesta vyriešenia tohto odvolávania. Problém je, že Hlas si od SaS nevypýtal hlasy na predčasné voľby ešte skôr ako podávali návrh na odvolanie vlády. Ak teda výsledkom pádu vlády bude čokoľvek iné ako predčasné voľby, bude to zodpovednosťou strany Hlas. Slovensko však vládu, čo vládnuť nechce, naozaj nepotrebuje.”

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Tesne pred začatím rokovania na sociálnej sieti zverejnil Juraj Šeliga (Za ľudí) tieto slová: “Žiaľ všetko nasvedčuje tomu, že príbeh pádu Radičovej vlády sa dnes bude opakovať!

Ďalší poslanec Sme Rodina Ján Krošlák tiež opúšťa poslanecký klub “Dnes bude v parlamente hlasovanie, v ktorom sa rozhodne, či táto vláda bude pokračovať naďalej vo svojej agónii alebo ľudia dostanú možnosť nanovo rozhodnúť, kto bude kormidlovať túto krajinu. Ja som sa rozhodol hlasovať za pád vlády pod taktovkou Igora Matoviča. Áno, Igora Matoviča, lebo vláda Eduarda Hegera tu nikdy nebola a Igor Matovič aj po svojom odchode z premiérskeho kresla neprestal škodiť tejto krajine. Dnes nebudem hlasovať za návrat mafie a koniec demokracie, ale za odchod sekty, ktorá spôsobila chaos a teror v tejto krajine. Vážim si prácu viacerých ministrov, ktorí si zaslúžia rešpekt, ale nič to nemení na tom, že si myslím, že túto krajinu riadi nekompetentná skupina ľudí okolo Igora Matoviča, ktorá by mala odísť. Vzhľadom na to, že moje názory v tomto nie sú totožné s vedením hnutia Sme Rodina, ohlasujem vystúpenie z tohto poslaneckého klubu, ktorého členov si vážim a ich prácu a názory rešpektujem.”

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *