Zapácha vám záchod? Jedlá sóda urobí z vášho WC oázu čistoty

zapach zachod wc

WC kefa je v každej kúpeľni a na prvý pohľad sa zdá byť čistá. Na pravidelné čistenie a dezinfekciu sa však často zabúda. Na jej udržanie v čistote dobre poslúžia domáce a lacné prípravky, ktoré si pripravíte sami doma. Odporúčame vám, ako vyčistiť záchodovú kefu.

Tento kúpeľňový predmet je nechutný a zastrčený v najhlbšom kúte za toaletou. Už len pomyslenie na ručné čistenie záchodovej kefy vyvoláva odpor. Napriek tomu existujú metódy, ktoré ju účinne vyčistia samy. Stačí ich vziať z kuchyne a nasypať alebo nasypať na povrch kefy.

Ako vyčistiť záchodovú kefu pomocou jedlej sódy?

Jedlá sóda nie je len výrobok užitočný na pečenie. Jej čistiace a dezinfekčné účinky sú užitočné v každej domácnosti. Na prípravu sú potrebné dve balenia jedlej sódy alebo 160 g. Prípravok jednoducho nasypte do záchodovej misy a namočte do neho kefu. Potom počkajte niekoľko hodín alebo cez noc, aby bola dôkladne vyčistená od nečistôt. Ráno kefu opláchnite vodou a osušte, čím sa mimochodom umyje aj záchodová misa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Čistenie záchodovej kefy octom a jedlou sódou

Druhým domácim čistiacim prostriedkom je ocot, ktorý je predovšetkým silným dezinfekčným prostriedkom. Stačí ho naliať do nádoby na kefu, potom pridať jedlú sódu a ponoriť záchodovú kefu do roztoku. Teraz môžete niekoľko minút sledovať, ako sa z kefy účinne odstraňujú nečistoty. Nakoniec nádobu umyte a kefu opláchnite vodou a nechajte ju uschnúť. Môžete si pripraviť aj mimoriadne účinný čistič na kefy, stačí 1/2 šálky octu, niekoľko kvapiek peroxidu vodíka a pol lyžice jedlej sódy. Po zmiešaní všetkých zložiek musíte odvar naliať na záchodovú kefu na niekoľko minút a potom opláchnuť horúcou alebo vriacou vodou. Vďaka tomuto ošetreniu bude kefa vyzerať ako nová, bez najmenších nečistôt alebo baktérií.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte tento trik s droždím a vaše sadenice budú silné a zdravé bez škodcov

Ako odstrániť nepríjemný zápach z WC kefy?

Základom je pravidelné čistenie a hygiena záchodovej kefy. Napriek tomu sa často stáva, že z nádoby kefy v toalete sa šíri nepríjemný zápach. Stačí do nej pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, napr. mäty piepornej, a problém zmizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *