Západné krajiny majú dať Zelenskému ultimátum a potom ho donútia rokovať s Putinom

332716049 940060093842268 459209683907304274 n

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže dostať ultimátum od západných krajín. Ak ukrajinská protiofenzíva zlyhá a Ukrajine sa do jesene nepodarí získať späť okupované územia, bude na Kyjev vyvíjaný tlak, aby začal rokovania s Ruskom, uvádza denník Bild s odvolaním sa na svoje zdroje v nemeckej a americkej vláde.

Oficiálne stanovisko Západu je nasledovné: Budeme stáť za Ukrajinou tak dlho, ako to bude potrebné. V zákulisí sa však všetkými písmenami skloňuje slovné spojenie „ultimátum pre Zelenského“.

Novými zbraňami chce Západ dať Ukrajine šancu, aby do jesene uspela s protiofenzívou a získala späť okupované územia. Ak protiofenzíva zlyhá, tlak na Kyjev, aby začal rokovať s Ruskom, sa zvýši, uvádza Bild.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Denník Wall Street Journal cez víkend informoval, že nemecký kancelár Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron 8. februára v Paríži vyzvali Zelenského, aby začal rokovať s Moskvou. A uviedli ho ako príklad svojich krajín, ktoré boli úhlavnými nepriateľmi a po druhej svetovej vojne uzavreli mier.

Denník Wall Street Journal v tejto súvislosti načrtol „mierový plán“. Podľa neho by Ukrajina mala dostať moderné zbrane a mať väzby na Severoatlantickú alianciu, ale nie členstvo. Na oplátku by Ukrajina mala začať rokovania s Ruskom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

„Každý, kto teraz tlačí na prezidenta Zelenského, aby rokoval s Putinom, spôsobí v Európe trvalý rozkol,“ tvrdí Norbert Röttgen, expert CDU na zahraničné záležitosti.

Podľa neho sú plány opísané v denníku Wall Street Journal „nezodpovedné“.

Carlo Masala z vojenskej univerzity v Mníchove upozorňuje, že „nič nenasvedčuje tomu, že by sa Moskva podieľala na rokovaniach“. Návrh preto podľa neho „nie je veľmi realistický“.

Zdôrazňuje, že: „Ukrajina sa po tejto vojne musí stať akýmsi európskym Izraelom. Musí získať silné bezpečnostné záruky, úzke väzby s NATO a prvotriedne vycvičenú a vybavenú armádu.“

One Reply to “Západné krajiny majú dať Zelenskému ultimátum a potom ho donútia rokovať s Putinom”

  1. Ten Röttgen je len ďalší blázon, ktorého by mali zavrieť do ústavu, že úzke väzby s NATO a prvotriedne vycvičenú a vybavenú armádu HAHAHAHAHAHA. Pošli te mu nejakú ku.., lebo tie jeho mokré sny mu potom lezú na mozog. Po skončení tohoto konfliktu, ak ešte vôbec prežije nejaký ukrajinec, lebo to vyzerá, že asi fakt chcú bojovať do posledného ukajinca, bude jediným prijateľným riešením neutralita ukrajiny a žiadne úzke väzby s NATO a armáda (HAHAHAH, bože to je ..uj).
    MIER! DIPLOMACIA! DOHODA! UKONČENIE KONFLIKTU! To je to čo svet potrebuje. Čo Ukrajina potrebuje. Čo je nepochopiteľné na tom, že čím dlhšie bude konflikt trvať, tým viac bude obetí? Egá musia ísť stranou. Pre mňa za mňa, taký klauni ako Zelenský môžu umierať každý deň, ale prečo kvôli takým majú umierať civilisti, bežný pracujúci ľudia, ktorí za tento konflikt nemôžu, ani ho nevyvolali? Áno, je to hlavne chyba Zelenského, že verí západu, ktorý mu sľubuje nesplniteľné a kašle na rokovania a dohody s Ruskom, prípadne vymyslí úplne nereálne požiadavky. A netvárme sa, že Putin jedného krásneho dňa vstal a napadlo ho z čista jasna zaútočiť na Ukrajinu. Tento problém s Ukajinou vyhníval roky a bol s veľkým elánom podporovaný západom. Žiadneho príčetného človeka nemôže tešiť fakt, že došlo k vojenskej agresii a že tam zomierajú ľudia, no na druhej strane chápem, že z geopolitického hľadiska boli Rusi ako štát, zahnaný do kúta a Ukrajina v NATO by bola ich priamym ohrozením. Ale nie, treba tlačiť na pílu.
    Jing-Jang, princíp rovnováhy. Nech si teda dajú Rusi tie rakety na Kubu a potom zoberte Ukrajinu do NATO. Som za taký kompromis. Ale to by Amerika musela najprv chápať význam slova kompromis a na to nemajú.
    Nedokážem pochopiť – tú americkú (aj európsku) aroganciu a sprostotu, keď podľa nich je iba ich názor ten správny, iba oni majú patent na rozum, iba oni môžu vyhrať a každý musí ustupovať a podriaďovať sa. Naozaj to chcú eskalovať tak aby vyvolali a spôsobili globálny konflikt? Radšej všetko zničiť, keď to nemôžu mať, akoby to mali prenechať niekomu inému??? Potom si ako ľudia naozaj nezaslúžime túto planétu. Tak to teda odpáľte a posledný môže zhasnúť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *