Zázračné hnojivo pre vaše sadenice, ktoré si vytvoríte sami doma

sadenice

Blíži sa jar a my môžeme pomaly pripravovať sadenice. Ak chceme, aby rastliny hneď od začiatku krásne rástli, musíme ich podporiť. Ktorá živina sa bude najlepšie hodiť na zalievanie sadeníc?

Vďaka tejto nezvyčajnej zmesi budú rastliny rásť rýchlejšie a koreňový systém sa bude krásne rozvíjať. Na jej prípravu budete potrebovať prísady z vašej kuchyne. Nezabudnite túto živinu otestovať.

Ako pripravím sadenice?

Skôr ako počasie vonku umožní vysadiť prvé rastliny, môžeme začať s prípravou odrezkov doma. To nám umožní vychutnať si čerstvé ovocie a zeleninu naozaj rýchlo.

Na prípravu sadeníc nemusíme kupovať špeciálne kvetináče. Môžeme použiť kelímky od jogurtu alebo dokonca výlisky od vajec. Budú sa výborne hodiť na sadenie rastlín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Už v tejto fáze môžeme sadenice podporiť správnym hnojivom. Kombináciou niekoľkých nenápadných zložiek môžeme vytvoriť dokonalé hnojivo, ktoré posilní korene rastlín a urýchli ich rast.

Najlepšie hnojivo pre sadenice

Tým, že zabezpečíme správne hnojenie sadeníc, podporíme rastliny v ranom štádiu ich vývoja. Týmto spôsobom pozitívne ovplyvňujeme vývoj koreňového systému a zároveň pôsobíme preventívne a chránime rastliny pred chorobami.

Jednoduché hnojivo, ktoré rastlinám dodá dusík, fosfor, draslík, peptidy, aminokyseliny a stopové prvky, si môžeme vyrobiť sami doma. Budeme potrebovať ryžu alebo ryžovú múku. Ak máte doma celé zrná, musíte ich najprv zomlieť na múku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Do nádoby dáme vrchovatú lyžicu ryžovej múky, lyžicu cukru a 500 mililitrov teplej vody. Pohár uzavrieme a necháme ho 2 – 3 dni odstáť. Hotovú zmes preceďte cez sito a môžete začať zalievať rastliny.

Ako mám aplikovať hnojivo na sadenice?

Hnojivo je potrebné pred zalievaním rastlín zriediť. Zmiešajte 1 dávku s 5 dávkami vody a touto zmesou zalejte rastliny. Vďaka živinám obsiahnutým v hnojive sa čoskoro objavia krásne korene.

Posilnením odrezkov v tejto fáze sa rastliny pri presadení do zeme zakorenia oveľa rýchlejšie. Vďaka kondicionéru budú odrezky odolné aj voči rôznym chorobám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *