Zbavte sa komárov vo svojom dome a na terase. Len 2 výrobky z kuchyne

komare

Keď sa vonku oteplí, objaví sa strašiak leta v podobe komárov. Musíte uznať, že je to určite jedna z najhorších častí leta.

S bolestivými uštipnutiami, ktoré sa odmietajú zahojiť, sa postupne znižuje radosť z pobytu s priateľmi a rodinou. Našťastie poznáme spôsob, ako sa s komármi vysporiadať, aby vám tieto výnimočné chvíle nič nepokazilo.

Existuje účinný repelent proti komárom?

Máj je obdobím, keď večer čoraz častejšie počujeme rušivé bzučanie za ušami. Áno, komáre sa rovnako ako príroda rozhodli prebudiť zo zimného spánku.

Musíme sa však vzdať užívania si počasia, aby sme sa zbavili týchto škodcov? Našťastie nie. S pomocou domáceho prostriedku proti komárom môžete na tento nepríjemný problém rýchlo zabudnúť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

Stačí zmiešať 2 prísady a pocítite výraznú úľavu. Garantujeme vám, že ani lekárske prípravky nie sú také účinné ako náš domáci prostriedok.

Pripravte si domáci liek na komáre

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 5 polievkových lyžíc cukru a 1 polievkovú lyžicu instantných kvasníc a potom to celé rozmiešať v 1 pohári teplej vody. Znie to všetko príliš jednoducho na to, aby to bolo účinné?

Takto pripravenú zmes nechajte vychladnúť. Potom ju nalejte do nádoby a vložte do nej odrezaný vrch fľaše, aby ste vytvorili akýsi „lievik“. Máme hotovú pascu. Garantujeme vám, že ak do nej komáre spadnú, nebudú sa môcť dostať von.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Navrhnite záhradu bez komárov

Ak sa vám však metóda pasce na komáre príliš nepáči, máte alternatívu. Jednoducho si navrhnite záhradu tak, aby komáre odpudzovala sama od seba. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, to nie je také ťažké.

Komáre neznesú vôňu niekoľkých rastlín, ktoré, uznajte, sú celkom originálnou ozdobou vašej záhrady. Hovoríme o levanduli alebo o rastlinách proti komárom.

Z tých „užitočnejších“ rastlín odporúčame vysadiť do záhrady mätu piepornú. Nielenže svojou vôňou odpudzuje komáre, ale môžete ju použiť aj pri varení. Nie je to skvelá správa?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *