Zemetrasenie v Turecku vraj spôsobil americký HAARP, konšpirujú už ľudia na internete. Toto sú vraj dôkazy

Untitled 4

Zemetrasenie v Turecku spôsobené HAARP útokom podporovaným USA? Konšpiračná teória, pretože niekoľko sekúnd pred prvým zemetrasením sa na oblohe objavili zvláštne modré záblesky.

Na sociálnych sieťach sa objavili špekulácie, že masívne zemetrasenia v Turecku a Sýrii boli vyvolané pomocou HAARP. Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 Richterovej stupnice si vyžiadalo viac ako 3 800 mŕtvych a tisíce zranených.

Niekoľko sekúnd pred tým, ako zemetrasenie zasiahlo Turecko a Sýriu, bolo na oblohe vidieť zvláštne blesky.

Podivné blesky pred zemetrasením

Skratka znamená High Frequency Active Auroral Research Program, výskumný projekt, ktorý v rokoch 1990 až 2014 zabezpečovalo americké letectvo a námorníctvo, kým ho v roku 2015 odovzdali Aljašskej univerzite vo Fairbanks.

Podľa univerzity je HAARP výskumný program určený na analýzu ionosféry, časti horných vrstiev atmosféry, ktorá sa rozprestiera približne 85 km nad zemským povrchom do výšky 370 míľ (600 km). Výskumná stanica HAARP sa nachádza v meste Gakona na Aljaške.

Portál Space informoval, že v decembri minulého roka sa uskutočnil experiment, pri ktorom sa na asteroid, ktorý v tom čase prechádzal okolo Zeme vo vzdialenosti dvakrát väčšej ako je vzdialenosť Mesiaca, vyslali silné impulzy dlhých rádiových vĺn.

Záblesky bleskov na oblohe niekoľko sekúnd pred zemetrasením v Turecku vyvolali u mnohých otázku, či ich nespôsobil HAARP. Nie je to prvýkrát, čo bol HAARP obvinený zo spôsobenia zemetrasenia. Televízia NBC News uviedla, že v roku 2010 venezuelský líder Huge Chávez tvrdil, že HAARP alebo podobný program spôsobil zemetrasenie na Haiti.

Diskusia na sociálnych sieťach

Sociálne médiá sa hemžili konšpiračnými teóriami o účasti výskumu podporovaného USA, ktorý spôsobil tri zemetrasenia v Turecku a Sýrii.

„Turecko hrozí odchodom z NATO a hlasuje proti vstupu Švédska do NATO a teraz zrazu Turecko zasiahne ničivé zemetrasenie. Ako výhodné. Ako strašne výhodné. cough HAARP cough,“ napísal jeden z používateľov Twitteru.

Bolo zemetrasenie spôsobené človekom prostredníctvom technológie HAARP? Ľudia na sociálnych sieťach silno konšpirujú, aj keď k takýmto tvrdeniam nie sú vôbec žiadne dôkazy

Bola to miniatúrna katastrofa alebo katastrofa spôsobená človekom, ktorá mala Turecko zraziť na kolená, vzhľadom na kľúčovú úlohu, ktorú Turecko nedávno začalo zohrávať v súvislosti s plánom strany anektovať Západný breh Jordánu.

„Tektonické zbrane, HAARP alebo projekt Thor? Zdá sa, že špinaví bankári Rothschildovci sú rozhorčení, že Turecko obchoduje s Ruskom. Plus vystúpenie z NATO,“ napísal ďalší používateľ.

„Keď som videl v správach o zemetrasení v Turecku, premýšľal som, či ho nespôsobil HAARP,a možno áno,“ poznamenal jeden z používateľov.

„Myslím na Turecko. Pokúsili sa uzavrieť mierovú zmluvu medzi Ruskom a Ukrajinou. Hádam sa to globalistom nepáčilo. Teraz ma zaujíma, čo sa stalo s tými 3 zemetraseniami 7+. Ya know, nemusia byť prirodzené, ako napríklad Fukušima. HAARP,“ napísal jeden používateľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *