Žena leje do práčky olej. Keď uvidíte prečo, urobíte to aj vy

pranie

Zle vyprané oblečenie, zápach z práčky a oblečenie, ktoré nie je svieže, aj keď používate zmäkčovač. To všetko môžu spôsobiť baktérie v práčke. Vo vlhkom a teplom prostredí sa môžu rýchlo množiť. Poradíme vám, ako proti nim bojovať. Používajte čajovníkový olej.

Čajovníkový olej

Tea tree olej sa predáva v malých fľaštičkách, má veľmi aromatickú vôňu a pomáha bojovať proti baktériám. Uľaví od kašľa a bolesti hrdla, pomôže pri aftách, lieči opary a bolesti kĺbov. Lieči uštipnutie hmyzom, drobné odreniny, ako aj plesne nôh a kožné infekcie. U niektorých zaberá na akné alebo mastné vlasy. A pretože je dokonalým pomocníkom v boji proti baktériám, pomôže vám aj v prípade prania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tomto už nikdy nebudete prať na 40 stupňoch. Je to veľká zbytočnosť

Používanie oleja v práčke

Olej do práčky aplikujete jednoducho, cez hlavný priečinok na pranie. Po nasypaní pracieho prášku pridajte 6 kvapiek oleja. Vaše oblečenie bude krásne voňať a práčka zostane bez plesní a húb. Bubon práčky a odtokové potrubia budú vyčistené. Práčka bude bez zápachu a plesne sa nebudú šíriť.

Pravidelne čistite práčku

Vnútorným čistením práčky sa starostlivosť o spotrebič nekončí. Mali by ste ošetriť aj gumové tesnenia v práčke, utrieť ovládací panel a vyčistiť priestor v zásobníku práčky. Na tento účel si pripravte roztok z čajovej lyžičky čajovníkového oleja zmiešaného so 150 ml vody. Všetko nalejte do fľaše s rozprašovačom a dôkladne postriekajte gumové tesnenia na práčke, zásobník na prášok a ovládací panel. Potom tieto miesta utrite vlhkou handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Lieči črevá a pomáha chudnúť. Lacná superpotravina čaká v obchodoch

Prevencia je nevyhnutná

Pravidelné čistenie práčky je dôležité aj ako prevencia pred vodným kameňom. Práčku čistite octom alebo špeciálnymi prípravkami. Nikdy nenechávajte práčku po skončení pracieho cyklu zatvorenú. Vždy otvorte dvierka a nechajte práčku vyvetrať.

Moderné práčky majú vo voliči programov špeciálne čistiace programy; používajte ich pravidelne. Dvere práčky nechávajte cez noc vždy otvorené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *