Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

zena

Každá žena túži zostať mladá a krásna čo najdlhšie. Nie je potrebné podstupovať drastické a drahé procedúry, stačí využívať prírodné zdroje. Klinčekové tonikum a masku z klinčekov si môžete vyrobiť doma za pár minút.

Klinčekové tonikum

  • 10 g klinčekov
  • 1 šálka horúcej vody
  • Rozdrvte približne 10 g (tri malé hrste) čerstvých klinčekov v mažiari alebo rozmixujte v mixéri. Do hrnca nalejte jednu šálku horúcej vody, pridajte klinčeky a priveďte do varu. Keď voda takmer zovrie, znížte teplotu a varte ďalších 10 minút.

Pripravte si sito a utierku alebo plátno na syr. Odvar cez ne preceďte do misky alebo pohára. Ak chcete, môžete ho chvíľu povariť. Nechajte vychladnúť. Preceďte do fľaše s rozprašovačom a uchovávajte v chladničke niekoľko dní. Potom pripravte novú zmes.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri zalievaní paradajok dodržujte železné pravidlo, inak ničíte úrodu

Toto osviežujúce pleťové tonikum si každé ráno a každý večer nastriekajte na tvár a dekolt a jemne rozotrite. Potom naneste sérum alebo bežný krém.

Klinčeková maska na tvár

Zvyšky klinčekov nevyhadzujte. Naopak, nasypte ich do malej misky. Ak chcete jemnejšiu masku, môžete klinčeky opäť rozmixovať.

K klinčekom pridajte 1 polievkovú lyžicu kávy a 2 polievkové lyžice olivového oleja a dobre premiešajte. Túto zmes naneste na tvár a krk alebo na akúkoľvek časť tela a jemne vtierajte dve minúty. Potom opláchnite. Peeling robte dvakrát týždenne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Prečo práve klinčeky?

Klinček je výnimočný. Bol jedným z prvých korenín, s ktorými sa obchodovalo. Priaznivo pôsobí na pečeň, reguluje hladinu cukru v krvi, obsahuje množstvo antioxidantov a pôsobí ako prevencia viacerých druhov rakoviny. Zbavuje zápachu z úst, zabraňuje vzniku zubného povlaku a ochoreniam ďasien.

Prečo si ho dávať na pokožku? Pretože zlepšuje prietok krvi, rozjasňuje pokožku a dodáva jej zdravú farbu. Upokojuje podráždenú pokožku, znižuje začervenanie, opuchy a pomáha aj pri liečbe akné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *