Žlté škrvny v záchode zmiznú okamžite. Urobte len toto

zachod cistenie

Časom už žiadna toaleta nevyzerá ako z katalógu. Napriek tomu je dôležité pamätať na to, aby ste ju vždy udržiavali v čistote. Ak si všimnete, že sa v mise objavujú žlté škvrny, nezabudnite použiť nižšie uvedený čistiaci prostriedok. Ten tieto nechutné škvrny rozpustí za krátky čas.

Žlté škvrny na toalete nepovzbudzujú návštevníkov k jej používaniu. Nie vždy sú výsledkom znečistenia; častejšie sa objavujú na starších záchodových miskách, ktoré po rokoch používania vykazujú veľké opotrebovanie. Žlté škvrny nie sú ničím iným ako nahromadením minerálov z vody, ktoré sa časom zmenili na tmavý nános. Ich vzhľad je veľmi odpudzujúci, preto by malo byť vašou prioritou ich okamžité odstránenie. Našťastie ste na správnom mieste, pretože máme geniálny trik, ako ich odstrániť.

Ako odstránite žlté škvrny z toalety? Začnite účinne čistiť

Skôr ako prejdete k odstraňovaniu škvŕn, mali by ste zistiť, odkiaľ pochádzajú a ako im predchádzať. Samotné odstránenie škvŕn nestačí, ak bude vaša toaleta o niekoľko mesiacov opäť rovnaká. Prvá rada je pomerne triviálna, ale práve na ňu celý problém nadväzuje. Bez pravidelného čistenia sa žlté škvrny v toalete budú objavovať notoricky. Mnohí z nás obmedzujú čistenie len na dezinfekciu. Chýba tu však drhnutie a čistenie toalety pod prírubou, kde sa tiež hromadí veľa nečistôt.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Koľkokrát a čo môžeme smažiť už na použitom oleji? Šetrite peniaze

Čo používate na každodenné čistenie toalety? Na našej webovej stránke nájdete množstvo receptov na domáce čistiace prostriedky, ktoré sú ekologické, účinné a ich príprava je veľmi lacná. Väčšinu potrebných ingrediencií nájdete doma, čo celý postup ešte viac uľahčuje. Najúčinnejšími zbraňami proti žltým škvrnám v toalete sú ocot, citrón, kyselina citrónová alebo peroxid vodíka a práve tieto zložky by ste mali použiť pri odstraňovaní žltých škvŕn.

Ako si vyrobiť prostriedok na žlté škvrny v toalete?

Organizačné záležitosti sú za nami, teraz je čas na akciu. Zaujíma vás, ako odstrániť žlté škvrny zo záchodovej misy? Máme nápad. Všetko spočíva v použití účinného čistiaceho prostriedku. To, aké silné sú vaše žlté škvrny v mise, určí, aký čistiaci prostriedok musíte použiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Ľahké škvrny umyte citrónom alebo kyselinou citrónovou rozpustenou vo vode. Jednoducho namočte papierovú utierku do kyslej šťavy a priložte ju na miesto, kde sa škvrny vyskytujú. Po niekoľkých minútach začnú žlté škvrny blednúť, čo znamená, že prípravok účinkuje.

Žlté škvrny, ktoré pretrvávajú na stene vašej záchodovej misy už roky, je potrebné ošetriť ťažšou zbraňou. Hodiť sa bude zmes citrónovej šťavy a kuchynského octu. Stačí vytvoriť zmes v pomere 1:1 a namočiť do nej papierové utierky. Zvlhčeným papierom zakryte žlté škvrny a opäť počkajte, kým sa žlté škvrny uvoľnia. Niekedy je potrebné škvrny trochu vydrhnúť alebo dodatočne zaliať peroxidom vodíka. Celý proces odstraňovania škvŕn môže trvať od niekoľkých minút až po niekoľko hodín v závislosti od stupňa znečistenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *