Zmiešajte tieto dve veci a myši sa už u vás doma neukážu

mys

Máte doma myši a neviete, ako sa ich zbaviť? Predtým, ako rozmiestnite jed v interiéri, premyslite si, či to nie je príliš riskantné. Deti a domáce zvieratá ho môžu náhodne zjesť, a to sa môže skončiť veľmi zle. Zbaviť sa malých škodcov je jednoduché, pokiaľ viete, čím na nich pôsobiť. Väčšina z nich neznáša určité vône a tie sa stanú vašou tajnou zbraňou!

Vždy som mal obavy z používania jedu na myši. Veď stačí chvíľka nepozornosti a mačka alebo pes ho zje. Oveľa lepšie je použiť domácu metódu, ktorá kombinuje prírodné zložky. Takýto patent hlodavce nezabije, ale raz a navždy ich vyženie z domu. Príprava tekutiny sa obmedzuje na zmiešanie dvoch látok a ich nastriekanie okolo vchodov. Znie to triviálne? Vyskúšajte to vo svojej domácnosti.

Sprej na myši a hlodavce. Dve zložky a žiadny problém

Vedeli ste, že myš má veľmi citlivý čuch a to, čo sa nám zdá sotva postrehnuteľné, je pre ňu veľmi intenzívne? Táto vlastnosť jej umožňuje prežiť v prírode, pretože prostredníctvom čuchu nachádza potravu. Práve preto sa hlodavec tak často tlačí do našich domovov, pretože cíti potravu, ktorá je pre neho mimoriadne lákavá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! Píše vám takýto profil? Môžete prísť o peniaze

Odstrašovanie myší funguje podobným spôsobom. Zmiešaním určitých látok sa myš nebude chcieť zdržiavať v dome, ktorý jej príšerne vonia. Jednou z nich je éterický olej s vôňou mentolu. Druhým produktom je známy ocot. Stačí zmiešať polievkovú lyžicu oleja so šálkou octu a nastriekať na prah domu. Ak je myš vnútri, nanesieme látku do všetkých zákutí, aby sa cítila usadená nepríjemným zápachom.

Ďalším spôsobom ochrany domu pred hlodavcami je vysadenie záhrady voňavými rastlinami, ako je levanduľa, rozmarín alebo mäta. Myš sa bude zdráhať vniknúť na takýto pozemok a vyberie si pokojnejšie miesto bez silných pachov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Pasca na myši. Padnú ako slivky do kompótu

Tento trik venujeme poľnohospodárom, ktorí majú problém s hlodavcami v stodole. Ide o to, aby ste ich nalákali a chytili naraz. Metóda je humánna a zvieratám neubližuje, takže sa ju oplatí použiť. Potrebujete vedro, kus priehľadnej fólie, horúce lepidlo a trochu obilnín.

Do nádoby nasypte niekoľko hrstí obilnín. Na okraj naneste lepidlo a prilepte fóliu tak, aby sa z nej stala napnutá membrána. Z pohára nakreslite v strede kruh a skalpelom ho rozrežte do tvaru písmena „x“. Vrchnú časť fólie posypte zrnkami a všetko vložte do stodoly. Nezabudnite zabezpečiť opory, po ktorých by myši mohli liezť. Teraz už len stačí počkať, kým sa hlodavce nechajú zlákať zrnami a začnú cez výrez padať dovnútra. Keď ich všetky pochytáte, odneste vedro preč z domu a myši vyhoďte do prírody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *