Známy lekár to prehnal? Kto sa cíti inak – zvieraťom, či ono, oni, ony, je to psychický problém

pollert lgbti

Doktor Lukas Pollert je znepokojený príbehom parížskej učiteľky tanca, ktorá musela opustiť prestížnu školu Sciences Po v dôsledku kritiky, že sa k svojim žiakom správala ako k mužom a ženám. Je to len muž alebo žena, komentoval Pollert prípad na svojom účte na Twitteri a dodal, že každý, kto má iný názor, má „psychický problém“ alebo je „nezrelý“.

Učiteľka tanca sa rozhodla opustiť prestížnu vysokú školu Sciences Po v Paríži po kritike zo strany študentov a vedenia. Podľa médií sa študentom nepáčilo, že ich na hodinách nazývala „ženami“ a „mužmi“ namiesto toho, aby používala neutrálne výrazy „vodca“ (ten, kto vedie) a „nasledovník“ (ten, kto je vedený), podelila sa Pollertová v článku uverejnenom na spravodajskom serveri, ale o prípade informovali najmä zahraničné zdroje, ako napríklad The Times a mnohé ďalšie.

Podľa vedenia školy bolo na Valériu Plazenetovú (53) doručených niekoľko sťažností. Študenti tvrdili, že ich urazil učiteľov jazyk, ktorý bol „sexistický, ponižujúci a diskriminačný“. Škola, na ktorej študuje budúca francúzska politická a mediálna elita, zmenila terminológiu zápisu – namiesto kvót pre ženy a mužov zaviedla kvóty pre lídrov a nasledovníkov, čo však podľa učiteľa „študentov zmiatlo“.

Pre lekára Pollerta je vývoj v oblasti rodovej problematiky desivý. Zastáva názor, že existujú len dve tradičné pohlavia, a ak sa s nimi niekto nestotožňuje, je pravdepodobnejšie, že bude mať psychické problémy. „Na svete je len muž alebo žena. Ak to niekto cíti inak (zviera, alebo to, oni, oni), je to psychický problém, nezrelosť. Na to možno nie je potrebné, aby niekoľko aktivistov zmenilo svet. Svet, ktorý nám odovzdávali celé generácie,“ napísal Pollert vo svojom tweete.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

„Teraz sa na vás chystá 35. pohlavie, bude to opäť neporiadok,“ predpovedal jeden z používateľov v nasledujúcej diskusii. A tak sa aj stalo. Niektorých používateľov Pollertov postoj nahneval.

„Nezrelosť? Psychický problém? To nemyslíš vážne. Takže si myslíte, že títo ľudia potrebujú psychologickú pomoc?“ jeden z komentátorov sa opýtal. Pollert odpovedal, že „nič také nepovedal“.

„Nie? Ako mi to môžete dokázať? Prečo si to myslíte? Rozlišujte medzi pohlavím (sociálny konštrukt, sociálna rola) a pohlavím (biologický jav), pričom v oboch prípadoch je ich viac ako 2: máte pohlavie, pretože je to sociálny konštrukt, takže neexistuje a je nekonečne deliteľné,“ bol ďalší protiargument na Pollertov príspevok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

„Ak sa človek cíti inak, možno to neznamená, že nie je človek,“ odpovedal lekár Pollert.

Iní vyjadrili názor, že ide o „duševnú chorobu“. „V psychiatrických liečebniach je veľa ľudí, ktorí sa cítia inak,“ napísal komentátor na podporu Pollerta.

Do diskusie sa zapojil aj spisovateľ, režisér a výtvarník Jan Tománek, ktorý pesimisticky skonštatoval: „Bohužiaľ, Lukáš, za posledných pár rokov sa ukázalo, že ak máš za sebou médiá a peniaze, môžeš veľmi ľahko zmeniť svet, bohužiaľ.“

Pollert poznamenal, že verí, že sa tento trend jedného dňa zvráti. Je to len dočasné a bude to mať na svedomí možno milióny úmrtí. Ale nejaký tajný mechanizmus, ktorý nedokázali ovládať ani Hitler a Stalin, obnoví normálny svet, ten, ktorý bol a bude. Človek, a len jeho hlúposť, si myslí, že s ním môže pohnúť.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *