Zvolený americký senátor odkazuje: Utajovanie o koronavíruse končí! Fauciho poženiem pred súd!

277797603 538190721005162 1977018594933614542 n

Americký senátor Rand Paul v utorok večer preplával k svojmu znovuzvoleniu, keď sľúbil, že si predvolá „každý posledný dokument Dr. [Anthonyho] Fauciho“, a zameral sa na to, či možno COVID-19 vysledovať z laboratórneho výskumu v Číne.

„Sľubujem vám toto: utajovanie COVID skončí,“ povedal senátor z Kentucky svojim priaznivcom.

Paul v utorok získal tretie šesťročné funkčné obdobie v Kongrese a zaznamenal víťazstvo, ktoré agentúra Associated Press označila za pomerne skoré v utorok večer, keď prišli výsledky volieb.

Senátor s libertariánskymi názormi kandidoval na výrazne konzervatívnom kandidátnom lístku a voličom sľúbil, že okrem iného prešetrí pôvod vírusu COVID-19. Volebná kampaň bola vedená v duchu konzervatívnych myšlienok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„Nielenže poženiem doktora Fauciho na zodpovednosť, ale konečne vyšetríme, prečo boli vaše dane poslané na financovanie nebezpečného výskumu vo Wuhane [v Číne].“

Paul a Fauci, hlavný lekársky poradca Bieleho domu a riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, sa v tejto veci opakovane stretli na niekoľkých vypočutiach v Senáte.

Dlhoročný zástupca štátu Pennsylvánia bol s prehľadom znovu zvolený – hoci minulý mesiac zomrel.

Demokrat Anthony „Tony“ DeLuca, najdlhšie slúžiaci prokurátor v Pensylvánii, bol zvolený vo viac ako 85 % odovzdaných hlasov.

DeLuca, ktorý mal 85 rokov, zomrel 9. októbra na lymfóm – chorobu, ktorej sa predtým dvakrát ubránil.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

V čase jeho úmrtia už bolo príliš neskoro na zmenu volebného lístka alebo navrhnutie iného kandidáta na jeho miesto. Jeho protikandidátka, kandidátka Zelených Queonia „Zarah“ Livingstonová, síce získala viac ako 14 % hlasov, DeLucovo víťazstvo však vyvolalo mimoriadne voľby, ktoré sa budú konať neskôr.

„Hoci sme neuveriteľne zarmútení stratou zástupcu Tonyho DeLucy, sme hrdí na to, že mu voliči naďalej prejavujú dôveru a oddanosť demokratickým hodnotám tým, že ho znovu posmrtne zvolili,“ uviedol demokratický volebný výbor pensylvánskej Snemovne reprezentantov vo svojom tweete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *