10 miest, kde nesmiete nosiť mobil. Veľa Slovákov ho tak nosí.

mobil

V dnešnej dobe je ťažké nájsť človeka bez telefónu v ruke. Počet používateľov mobilných telefónov na celom svete rastie! Sme na ne naviazaní a nevieme si predstaviť (bohužiaľ), že by mohli v našom živote chýbať. Berieme si ich všade so sebou, dokonca aj do kúpeľne a kuchyne. Udržiavanie telefónu na určitých miestach však môže byť nebezpečné pre naše zdravie.

Tu je zoznam 10 miest, kde by ste nemali ukladať mobilný telefón, a prečo je lepšie nenabíjať telefón vedľa postele.

1. Zadné vrecko

Nosiť telefón v zadnom vrecku nohavíc je určite veľmi pohodlné. Výberom tohto miesta sa však vystavujeme mnohým problémom: dotykové obrazovky nereagujú len na prsty a môžeme si niekde zavolať a ani o tom nebudeme vedieť. Až 30 % hovorov na tiesňovú linku je náhodných. Okrem toho môže mať vplyv aj na bolesť žalúdka a nôh. Je tiež ľahké zabudnúť telefón a jednoducho ho poškodiť.

2. Predné vrecko

Muži nenosia tašky, preto je pohodlnejšie vložiť telefón do predného vrecka. Nie je to však zdravé. Štúdie preukázali, že elektromagnetické žiarenie telefónu nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu a množstvo spermií. Čím dlhšie má muž telefón v nohaviciach, tým väčšie je riziko, že sa jeho spermie oslabia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto ovocie v zime nie je najlepšie. Radšej si dajte slovenské jablko

3. Telefón v podprsenke

V medicíne stále neexistuje zhoda v tom, či mobilné žiarenie spôsobuje rakovinu. Podľa niektorých vedcov však telefón v podprsenke zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsníka. Takže je lepšie ho tam nenechávať.

4. Na boku

Oslabuje bedrové kosti, preto sa snažte nosenie telefónu v tejto oblasti obmedziť.

5. Neustále vedľa tváre

Nedržte mobilný telefón mobilný telefón o svoju pokožku. Keď to robíte, baktérie z obrazovky sa prenášajú na vašu tvár a elektromagnetické žiarenie je ešte silnejšie. Medzi zariadením a pokožkou majte vždy vzdialenosť 0,5-1,5 cm a najlepšie používajte slúchadlá.

6. Nabíjanie

Nie, nabíjanie telefónu nepoškodzuje vaše zdravie (okrem elektromagnetického žiarenia, ak ste v jeho blízkosti). Je však lepšie nenechávať mobilný telefón zapnutý cez noc. Môže to skrátiť životnosť batérie telefónu a znížiť výkon batérie.

7. Chladné miesta

Ak je vonku zima a teplota klesne pod nulu, dbajte na svoj telefón. Nenechávajte ho dlho vonku ani v aute. Teplotný rozdiel je pre gadgety veľmi škodlivý. Keď zariadenie vrátite na teplé miesto, vytvorí sa kondenzát, ktorý môže viesť k problémom s vnútornými detailmi telefónu. Ak často chodíte von v chladnom období, kúpte si „teplé“ puzdro na telefón.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako nájsť v obchode tie najsladšie jablká. Všimnite si toto

8. Horúce miesta

Vysoké teploty tiež škodia elektronike. Počas horúčav sa neodporúča nechávať telefón v aute alebo na pláži. Takisto je lepšie nenechávať ho vedľa pece alebo ohniska.

9. Detský kočík

Matky často v rýchlosti odkladajú telefón do kočíka. Niektorí vedci tvrdia, že je to nebezpečné. Vplyv mobilných telefónov na deti môže spôsobiť problémy so správaním, ako je hyperaktivita a poruchy pozornosti.

10. Pod vankúšom

Neukladajte si telefón pod vankúš. Prečo.

  • V noci sa na ňom často objavujú oznámenia, vďaka ktorým obrazovka svieti. Vonkajšie svetlo ovplyvňuje tvorbu melatonínu. To všetko vedie k problémom so spánkom, ktorý je pre telo veľmi dôležitý.
  • dlhé elektromagnetické žiarenie spôsobuje bolesti hlavy a závraty
  • vyskytli sa prípady explózie telefónov. Zakrytím telefónu vankúšom zvyšujete pravdepodobnosť, že k tomu dôjde. Telefón pri nabíjaní vyžaruje teplo, ktoré spod vankúša neunikne. Je lepšie nabíjať ho bez toho, aby ste ho držali v blízkosti tela!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *