22-ročná, predtým veľmi zdravá vojačka po dvoch dávkach vakcíny utrpela dva infarkty a je v kritickom stave

needle g26beff524 1920

Dvadsaťdvaročná príslušníčka Národnej gardy utrpela po podaní dvoch dávok vakcíny Moderna COVID-19 sériu zdravotných problémov vrátane dvoch infarktov, ktoré ju priviedli na pokraj smrti.

Karolína Stančíková sa kedysi považovala za „veľmi zdravú“, od tínedžerských rokov až do ranej dospelosti sa venovala mnohým športom. Vo veku 21 rokov sa rozhodla slúžiť svojej vlasti a vo februári 2021 vstúpila do americkej armády.

„Povedali nám, že to bude povinné a že by sme to mali absolvovať pred nástupom na základný výcvik,“ povedala, čo bolo ešte predtým, ako minister obrany Lloyd Austin oznámil povinné očkovanie v armáde v auguste 2021.

Toto oznámenie podľa Stancikovej vyvolalo v nových regrútoch pocit: „Ak sa nedáte zaočkovať, ste zlý človek a nezáleží vám na ľuďoch okolo vás.“

„Ako mladý, nový vojak som ja a mnoho ďalších ľudí okolo mňa urobili to, čo nám bolo povedané,“ povedala Stančíková.

„Boli sme príliš noví na to, aby sme poznali všetky pravidlá a možné medzery.“ „V podstate som to brala naslepo, pretože som nevedela, že môžete dostať výnimku“ zo zdravotných alebo náboženských dôvodov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Stanciková sa nakoniec nechala zaočkovať vakcínou Moderna v marci a apríli 2021; odvtedy, ako povedala, „bol život boj“.

Najprv prišli problémy s dýchaním.

„Bojovala som s tým, čo lekári v tom čase považovali za nediagnostikovanú astmu, a to som nikdy v živote nemala žiadne problémy s pľúcami,“ povedala.

Stanciková tiež pociťovala niečo, čo pripomínalo prechladnutie alebo infekciu dutín, tlak v hlave a závraty.

Potom prišla horúčka, ako aj necitlivosť a mravčenie po celom tele. Lekár jej však povedal, že tieto príznaky sú normálne.

V jednom momente jej velenie pohrozilo, že ju obviní z neposlušnosti za to, že sa nezúčastnila na fyzickom výcviku. „Ale lekárske nariadenie ma uchránilo pred problémami s velením,“ povedala. Denník Epoch Times nahliadol do tohto príkazu, ako aj do ďalších lekárskych záznamov a do Stancikovej trvalého zdravotného profilu v armáde, aby potvrdil jej tvrdenia.

Problémy so spracovaním zraku a to, čo opísala ako neurologické problémy, sa začali v októbri 2021. Zahŕňali necitlivosť, brnenie, bodavé bolesti po celom tele, stratu motorických funkcií, tras a ďalšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„Všetko sa to postupne zhoršovalo a nikdy sa to nezastavilo,“ povedala Stanciková.

V októbri 2021 sa ocitla na pohotovosti po prvom infarkte. Potom sa situácia už len zhoršovala, keď začala pociťovať nevoľnosť, vysoký tep, bodavé bolesti a stratu vedomia, povedala. Vo februári 2022 utrpela druhý infarkt.

Okrem týchto dvoch infarktov Stanciková uviedla, že jej bola diagnostikovaná ťažká astma a syndróm posturálnej ortostatickej tachykardie (POTS), porucha krvného obehu, ktorá spôsobuje vyššiu srdcovú frekvenciu pri prechode zo sedu alebo ľahu do stoja.

V novembri 2022 jej lekár povedal, že má „príznaky miniinzultov“, uviedla. Po tejto príhode a nástupe zhoršeného videnia jej nakoniec odporučili, aby navštívila neurológa.

Teraz čaká na výsledky testov na neuropatiu, dysautonómiu, lupus, sklerózu multiplex a ďalšie.

„Kým čakám na výsledky mojich neurologických problémov, mám aj čoraz väčšie problémy so spracovaním zraku,“ povedala.

Kvôli narastajúcim zdravotným problémom povedala, že „polovica z toho dohromady je teraz pre mňa zložená“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *