Slovák sa pripravoval na vojnu? Polícia mu našla protitankovú zbraň či delostrelecké míny

protitankova zbran granat

V Španej Doline v okrese Banská Bystrica sa uskutočnila policajná akcia s názvom ROTA, ktorá mala za cieľ bojovať proti nedovolenému ozbrojovaniu a obchodovaniu so zbraňami. Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri tejto operácii zadržala jednu osobu, ktorú neskôr obvinila z uvedenej trestnej činnosti.

Pri prehliadkach bytu, vozidla a garáže boli nájdené rôzne druhy zbraní a streliva. Medzi nimi sa nachádzali dlhá guľová zbraň, krátka strelná zbraň značky Glock 19, protitanková zbraň, protitankový granát, delostrelecká mína kalibru 60 mm, strelivo, strelný prach, hlaveň a puzdro záveru mauserového typu a ďalšie. Celkový počet zbraní a súčastí zbraní, ako aj výbušnín a výbušných hromadne účinných zbraní, presiahol 500 kusov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

V súčasnosti sú všetky zaistené predmety v rukách znalcov z Kriminalisticko-expertízneho ústavu v Banskej Bystrici. Následne sa očakáva rozšírenie trestného stíhania obvineného.

Dňa 11.04.2023 vyšetrovateľ predložil na Okresnú prokuratúru Banská Bystrica podnet na vzatie obvinenej osoby do väzby. Celá záležitosť ostáva v rukách právnych orgánov, ktoré sa zaoberajú ďalším priebehom vyšetrovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *