25-ročná lekárka, ktorá viedla „očkovacie kliniky“, náhle zomrela

Untitled 4 2

25-ročná lekárka z farmácie zomrela náhle v decembri v Pittsburghu, tesne predtým, ako jej otca previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, uvádzajú jej blízki v kampani na GoFundMe.

Doktorka Lindsay Ann Hecková, 25 rokov, zomrela nečakane z neznámej príčiny 20. decembra 2022, ako sa uvádza v jej nekrológu.

Bola známa ako „svetlo života každého“ s „úsmevom, (ktorý) rozžiaril miestnosť, a jej smiech bol nákazlivý“. Bola vernou priateľkou a dôveryhodnou dôverníčkou pre každého, koho mala rada.

Počas dvoch týždňov, ktoré nasledovali po jej smrti, utrpel jej otec Carl život ohrozujúcu disekciu aorty a v súčasnosti je podľa kampane GoFundMe na kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti vo Filadelfii.

„Neexistujú slová, ktoré by opísali zlomené srdce a traumu…, ktorú jej rodina (zažila) počas posledných niekoľkých týždňov,“ píšu Gail Waltzová a Katie Magnanová na stránke kampane. „Dúfame, že sa nám podarí vyzbierať finančné prostriedky, ktoré pomôžu pokryť náklady na pohreb Lindsay, lekárske výdavky pre Carla a náklady na stravu/ubytovanie/dopravu pre Carly [Lindsayinu sestru] a jej rodinu, ktorá podporuje svojho otca mimo domova vo Filadelfii.

„Carly je oporou nášho rezidentského programu, veľmi lojálnou priateľkou a nadanou a súcitnou lekárkou. Jej neprítomnosť v nemocnici v posledných týždňoch hlboko pociťujeme. Dúfame, že zmiernením časti finančnej záťaže sa nám podarí odstrániť z Carlyiných pliec čo najviac zbytočných stresov.“

Na stránke GoFundMe sa do štvrtka 12. januára vyzbieralo 21 835 dolárov z cieľovej sumy 30 000 dolárov.

Lindsay zúrivo milovala svoj život a žila tak, že vždy uprednostňovala iných pred sebou,“ píše sa v jej nekrológu. „Milovala vyučovanie študentov, výskum, vedenie viacerých kliník pre očkovanie a zdieľanie svojej vášne a vedomostí s ostatnými.“

V roku 2016 bola premiantkou svojej triedy v Tunkhannock Area School District a v máji 2022 získala doktorát z farmácie na Pittsburskej univerzite, kde promovala Summa Cum Laude. Bola štipendistkou na University of Pittsburgh School of Pharmacy v rámci programu Community Pharmacy Practice Development and Research Fellowship, uvádza sa v jej nekrológu.

Jej pohreb sa konal v roku 2022 v pohrebnom ústave Gubbiotti v Exeteri, jej svätá omša s kresťanským pohrebom sa konala nasledujúci deň vo farnosti svätej Barbory v kostole svätého Antona Paduánskeho, 224 Memorial St. v Exeteri s pátrom Paulom McDonnellom, O.S.J. ako celebrantom a jej pohreb s obradom pochovania bude na slovenskom cintoríne svätého Jána Krstiteľa, Schooley St. v Exeteri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *