4 triky s kúrením, aby ste ušetrili na účtoch a stále mali teplo

kurenie radiator

Množstvo účtov môže byť ohromujúce. Niet divu, že každý hľadá spôsoby, ako ich znížiť. Nie každý si to uvedomuje, ale nemusíte mrznúť v nevykurovanom byte, aby ste platili menej! Stačí použiť niekoľko jednoduchých a väčšinou bezplatných trikov. Zistite, ako znížiť účty za vykurovanie pomocou šikovného patentu.

Zníženie spotreby tepla je dobrý zvyk, ktorý vám nielen ušetrí peniaze, ale aj zníži emisie skleníkových plynov do atmosféry. Nikto však nechce mrznúť, takže znižovanie teploty v byte je skôr zlý nápad. Ukázalo sa, že stačí naozaj málo, aby ste mali doma teplo a účty za kúrenie vás menej boleli.

Ako môžem znížiť svoje účty za vykurovanie?

Samozrejme, najjednoduchším spôsobom, ako znížiť účty za vykurovanie, je stlmiť radiátory. To však zvyčajne znamená výrazný pokles teploty. Vôbec to tak nemusí byť! Pred vykurovacou sezónou utesnite svoje okná a balkónové dvere.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si to doma a natrite tým stromy. Mravce a hmyz vaše stromy nechajú na pokoji

Zabránite tak úniku tepla. Rýchlo si všimnete, že aj so stlmenými radiátormi je v miestnostiach oveľa teplejšie. Odkrytie radiátorov je tiež dobrý postup, ktorý zaručuje nižšie účty za vykurovanie. Uistite sa, že vedľa nich nestojí žiadne kreslo, stôl ani iný nábytok, ktorý by mohol blokovať voľný tok tepla.

Ako môžete zabrániť úniku tepla z vášho bytu?

Vykurovanie bytu nie je zadarmo, ale ak vás zaujíma, ako ušetriť na vykurovaní, chráňte svoj byt pred únikom tepla von. Jeden spôsob sme už načrtli. Utesnenie okien však nie je to jediné, čo môžete urobiť. Existuje ešte jeden jednoduchý trik, vďaka ktorému bude váš domov citeľne teplejší.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sprchovanie každý deň? Je to dobré či na škodu?

Na jeho vykonanie vám stačí bublinková fólia. Pripravte si listy, ktoré zodpovedajú tvaru a veľkosti skla vo vašich oknách. Potom sklo zvnútra jemne navlhčite a priložte naň bublinkovú stranu fólie. Pevne ju pritlačte – malo by to stačiť na to, aby dobre priľnula. Ak sa obávate, že fólia odpadne, môžete ju pripevniť k okenným rámom pomocou lepiacej pásky.

Ako „príležitostne“ prehrievate svoj domov?

Pravdepodobne ste si všimli, že keď niečo pečiete, v byte (najmä v kuchyni) je oveľa teplejšie. V lete môže byť tento jav skutočnou nočnou morou, ale v zime je to dobrý spôsob, ako ušetriť trochu peňazí.

Keď už niečo upečiete, môžete jednoducho trochu stlmiť kúrenie a zohriať byt teplom vychádzajúcim z rúry. Nechajte dvierka otvorené a vyhrievaná rúra na chvíľu nahradí radiátory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *