7 príznakov, ktoré môžu znamenať rakovinu krčka maternice

rakovina krcka maternice priznaky

Rakovina krčka maternice je veľmi nebezpečné ochorenie, ktoré môže byť smrteľné, ak sa nelieči včas. Najčastejšie ju spôsobuje HPV (ľudský papilomavírus), najmä ak má človek slabý imunitný systém a často strieda sexuálnych partnerov.

Pozrime sa na 7 príznakov, ktoré môžu naznačovať vznik rakoviny krčka maternice, a ak sa u vás vyskytne niektorý z týchto príznakov, mali by ste sa okamžite obrátiť na gynekológa.

  1. Nezvyčajné močenie

Sťažnosti na močenie často naznačujú, že dole niečo nie je v poriadku, a obávame sa, že v krčku maternice vznikol nádor, ktorý zasahuje do stimulácie močenia.

  1. Bradavice
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Podľa gynekologičky Rosy Marie Leme treba brať výskyt vonkajších bradavíc a bradavíc veľmi vážne, pretože môžu byť príznakom infekcie HPV, ktorá zvyšuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice.

  1. Krvácanie a kontrakcie

Bolesti panvy, nepríjemné pocity a ľahké krvácanie môžu tiež naznačovať, že v krčku maternice nie je všetko v poriadku. Krčok maternice môže byť často suchý a krvácať, preto by ste mali rýchlo vyhľadať odbornú pomoc.

  1. Anémia

Ak sa vaše stravovacie návyky nezmenili, ale cítite sa stále unavená alebo ak po miernej námahe náhle pocítite búšenie srdca, môže to byť príznakom anémie, ktorá môže byť spôsobená škodlivou léziou v krčku maternice.

  1. Ťažkosti s močením
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Toto môže byť často spôsobené zápalom krčka maternice, ktorý vyvíja tlak na močový mechúr, čím znemožňuje pacientovi vyprázdniť sa a často spôsobuje aj bolesť pri močení. Je samozrejmé: navštívte svojho gynekológa.

  1. Bolesť nôh, chrbta a pása

Zapálený krčok maternice môže ovplyvniť fungovanie obličiek, takže bolesť často vyžaruje do chrbta, pása a niekedy aj do členkov.

  1. Strata hmotnosti

Strata chuti do jedla a úbytok hmotnosti často naznačujú, že sa v tele vyvíja zhubný nádor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *