8 návykov, ktoré vám predĺžia život aj o 20 rokov. Začnite už teraz

pexels magda ehlers 1307391

Existujú určité návyky, ktorými si môžete predĺžiť život až o dvanásť rokov. Tieto malé zmeny budú na prvý pohľad prakticky neviditeľné, ale vaše telo vám za ne poďakuje.

Všetci chcú, aby ste sa dožili minimálne 100 rokov, ale nikto vám nepovie, ako to dosiahnuť. Kľúčom k šťastnej a predovšetkým zdravej starobe je starať sa o svoje telo a myseľ. Poradíme vám, ako zaviesť niekoľko zdravých návykov, ktoré vám môžu predĺžiť život až o dve desaťročia!

Vedci poznajú recept na dlhý život

Americká spoločnosť pre výživu usporiadala výročné stretnutie, na ktorom sa analyzovali zdravotné záznamy 700 000 amerických veteránov vo veku od 40 do 99 rokov. Počas sledovania sa zaznamenalo 33 000 úmrtí a analyzoval sa životný štýl týchto osôb. Väčšina z nich mala problémy s cukrovkou 2. typu, ako aj so srdcovými ochoreniami, ktoré, žiaľ, viedli k invalidite alebo predčasnej smrti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Návyky, ktoré predlžujú život až o 20 rokov!

Nikdy nebude dosť času na to, aby sme navštívili celý svet, preto nedovoľte, aby vás smrť zastihla skôr, ako je nevyhnutné! Stačí sa len trochu starať o svoje telo a pomôžu vám určité vzorce, ktoré si osvojíte vo svojom živote. Čo je na zozname? Presvedčte sa o tom sami:

  • fyzická aktivita;
  • vyradenie nepotrebných liekov;
  • skoncovanie s fajčením;
  • schopnosť zvládať stres;
  • zdravá strava;
  • obmedzenie alkoholu;
  • hygiena spánku;
  • pozitívne sociálne vzťahy.

Ak nemôžete zaviesť všetko naraz, začnite malými krokmi – jedným alebo dvoma návykmi. Keď sa budete cítiť pod kontrolou, môžete zaviesť ďalšie a postupne celý zoznam dokončiť. Čím skôr začnete, tým viac zdravotných výhod získate.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Tieto návyky skracujú váš život

Podľa odborníkov nízka fyzická aktivita, užívanie veľkého množstva liekov a fajčenie nikotínu zvyšujú riziko predčasnej smrti až o 30-45 %. Alkohol, zlá strava a hygiena spánku sú ďalšie v poradí. Niektorých možno prekvapí bod o sociálnych vzťahoch, ale ukazuje sa, že aj ich nedostatok niekedy spôsobuje u ľudí smrť. Odhaduje sa, že zavedenie všetkých ôsmich prvkov môže predĺžiť život až o 20 rokov, ale závisí to od toho, kedy zmeny v našom živote vykonáme. Na zmenu nie je nikdy neskoro, tak nech to nie je vaša výhovorka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *