9-tisíc ľudí prišlo o prácu! Slovensko dostalo poriadnu ranu, toto je dôvod

alone g5338c1333 1920

Nitriansky región a celé Slovensko prišli o veľkú príležitosť. Britská automobilka Jaguar Land Rover vážne uvažovala o umiestnení výroby batérií pre elektromobily v Nitrianskom kraji. Táto investícia by priniesla státisíce nových pracovných miest a obrovský kapitál do slovenskej ekonomiky. Plánovalo sa, že ide o desaťročnú investíciu, ktorá by priniesla prosperitu a rozvoj regiónu. Upozornil na to portál zoznam.sk

Podľa informácií Hospodárskych novín sa Jaguar Land Rover rozhodol pre tento krok pre nedostatočnú podporu zo strany britskej vlády. Automobilka nebola spokojná s pokrokom pri investovaní do výroby batérií vo Veľkej Británii. Spory a neshody medzi automobilkou a vládou sa vyhrotili až k vyhrážkam. Pred rokom informoval denník Telegraph, že indický vlastník automobilky hrozil presunom výroby batérií na Slovensko, ak britskí ministri neponúknu dostatočnú finančnú podporu pre gigafabriku v Británii.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Avšak otázkou ostáva, do akej miery boli úvahy o výrobe batérií na Slovensku skutočné. Podľa zdrojov z britskej vlády, o ktorých informuje britský tlačový orgán, sa naznačuje, že tieto návrhy boli len súčasťou vyjednávacej taktiky. „Používajú to ako spôsob, ako získať viac peňazí od vlády,“ uviedol informovaný zdroj.

Dnes už je isté, že Slovensko túto investíciu nezíska. Je však pravdepodobné, že aj vyhrážky s presunom výroby na Slovensko poslúžili ako prostriedok, ktorým automobilka úspešne tlačila na britskú vládu a zabezpečila si potrebnú podporu. Výsledkom týchto rokovaní je dohoda o investícii do batérií na domácom britskom trhu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Veľmi dobré hnojivo pre paradajky. Vie si ho vyrobiť každý

Podľa správy BBC, indická spoločnosť Tata Motors, vlastník automobilky Jaguar Land Rover, plánuje postaviť obrovskú továreň na batérie v Spojenom kráľovstve, čo by malo vytvoriť až 9 000 nových pracovných miest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *