Advokát Puškár obvinený z vraždy Tupého ide do väzby

advokat adam puskar

Bratislavský advokát Adam Puškár, ktorého obvinili z vraždy študenta Daniela Tupého, bol v nedeľu (26. 3.) umiestnený do väzby na základe návrhu prokurátorky z piatka (24. 3.). Okresný súd Bratislava V rozhodol o tomto opatrení, ale rozhodnutie nie je ešte právoplatné, pretože o sťažnosti obvineného rozhodne bratislavský krajský súd.

Prokurátorka navrhla väzobné stíhanie Puškára z dôvodu útekovej a kolúznej väzby. Tento druh väzby sa používa, ak sa obáva, že by obvinený na slobode mohol ovplyvňovať svedkov alebo brániť vyšetrovaniu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Bol zabitý niekoľkými bodnými ranami. Útok na neho spáchala skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi pri petržalskom brehu Dunaja. Podľa svedkov útok trval asi minútu a zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Tento zločin vyvolal množstvo reakcií, ktoré odsudzovali násilie a prejavy neonacizmu. Polícia dokonca skúmala aj verziu, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze bolo obvinených päť osôb a Richardovi H. hrozilo za vraždu desať až 15 rokov väzenia. V júni 2009 ich však Okresný súd Bratislava I oslobodil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Piť túto šťavu je ako poklad pre telo. Tie učínky sú úžasné

V súvislosti s touto kauzou bolo už niekoľko podozrivých a obvinených, no žiadna z nich nebola právoplatne odsúdená. Vzhľadom na to, že rozhodnutie o väzbe advokáta Adama Puškára ešte nie je právoplatné, ostáva otvorená možnosť ďalších zvratov v tejto kauze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *