Ak bude Trump zase prezidentom, Amerika prestane existovať, varuje politička

donald trump americky prezident

USA prestanú existovať, ak sa bývalý prezident Donald Trump vráti do Bieleho domu, varovala v pondelok bývalá predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová časopis New York Magazine.

„Na to ani nepomyslite,“ prosila Pelosiová novinára, ktorý sa jej pýtal na možnosť, že sa Trump opäť stane prezidentom. „Nemyslite na to, že svet bude v plameňoch. To sa nemôže stať, inak nebudeme Spojené štáty americké,“ zdôraznila.

„Ak by sa stal prezidentom, bol by to zločinecký podnik v Bielom dome,“ povedala bývalá predsedníčka parlamentu.

Pelosiová si obšírne gratulovala k predpovedi, že Trump bude po svojej prehre v roku 2020 konať, a pripísala si zásluhy za myšlienku komisie zo 6. januára, ktorá bola zriadená po vzbure v Kapitole s cieľom vyšetriť mieru viny exprezidenta v tejto záležitosti.

„Viem, že v ten deň spáchal zločin,“ povedala o Trumpovi a 6. januári a pochválila sa, že hneď po vypuknutí vzbury vedela, že bývalý prezident nesie vinu za udalosti toho dňa, aj keď priznala, že nedokáže predpovedať, „čo sa dá dokázať“ na súde.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Komentáre demokratky nasledovali po Trumpovom príspevku na jeho sociálnej platforme Truth, v ktorom ju nazval „chorým & dementným psychopatom, ktorý bude jedného dňa žiť v PEKLE“. Pelosiová ho počas jeho televízneho vystúpenia po obvinení z viacerých konšpirácií súvisiacich so spochybňovaním výsledkov volieb v roku 2020 označila za „vystrašené šteniatko“, pričom obvinenia pre New York označila za „krásne a zložité“ s „väčšou šancou na usvedčenie než čokoľvek, čo by som vymyslela ja“.

Senátor Ted Cruz (R-Texas) minulý týždeň v mene mnohých podporovateľov bývalého prezidenta varoval, že existuje „veľmi reálna možnosť, že Donald Trump skončí odsúdený“, a zdôraznil, že „na faktoch nezáleží, na zákonoch nezáleží: nenávidia ho“. S poukazom na to, že sudkyňa Tanya Chutkanová, ktorej bol prípad pridelený, udelila obžalovaným zo 6. januára tresty, ktoré boli ešte extrémnejšie, ako požadovali prokurátori, Cruz varoval, že USA „vstúpili na územie banánovej republiky“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Predpokladá sa, že celkový čistý majetok Pelosiovej a jej manžela presahuje 200 miliónov dolárov, a to napriek tomu, že jej ročný plat v čase, keď bola predsedníčkou Snemovne reprezentantov, nikdy nepresiahol 223 500 dolárov. Mnohí, vrátane republikánov zo Snemovne reprezentantov, ju obviňujú, že toto bohatstvo dosiahla využívaním dôverných informácií prostredníctvom obchodov s akciami svojho manžela – najmä po tom, ako jeden obchod priniesol manželom 5,3 milióna dolárov pred rozhodujúcim hlasovaním v justičnom výbore Snemovne reprezentantov v roku 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *