Ako často meniť hubku na riad, aby nezačala byť zdraviu škodlivá

hubka na riad

Nepostrádateľná hubka na riad je takmer v každej kuchyni. Umývanie špinavého riadu a iných nečistôt v kuchyni však v nej zanecháva usadeniny, ktoré sú živnou pôdou pre baktérie. Umývaním riadu sa baktérie prenášajú späť do potravín. Ako často by som mal hubku na riad meniť?

Najviac nečistôt je v kuchyni

Možno vás prekvapí, že najznečistenejšou miestnosťou vo vašej domácnosti nie je kúpeľňa ani toaleta, ale kuchyňa. Práve tu sa nachádza najväčšie množstvo baktérií. A keďže sa v kuchyni manipuluje s potravinami, je tu vysoké riziko infekcie. Pravidelná likvidácia baktérií a dezinfekcia povrchov je dôležitá, aj keď používate umývačku riadu.

Hubky s dlhou životnosťou

Hubky sa dajú kúpiť pomerne lacno, takže nie je dôvod používať jednu niekoľko týždňov v kuse. Áno, vydržia dlho a voľným okom nepoznáte, že sa v nich pohybujú kolónie nebezpečných baktérií. Preto je vhodnejšie stanoviť si pravidelný režim, určitý čas, po ktorom hubku nekompromisne vyhodíte, bez ohľadu na to, ako vyzerá po použití.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

Ako často vymieňať hubku na riad

Hubku na riad by ste mali vymieňať raz týždenne. A to aj v prípade, že s ňou umývate riad minimálne, pretože používate umývačku riadu. Raz týždenne by ste mali dôkladne vydezinfikovať aj kuchynské povrchy, ako je drez, batéria, úchyty skriniek a skryté rohy pracovnej dosky. Samotná pracovná doska by sa mala dezinfekčným prostriedkom ošetrovať každý deň.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do dverí chladničky vložte papier a zatvorte ich. Trik, ktorý šetrí peniaze a nie málo

Používajte čistiace prostriedky v spreji a dezinfekcia bude rýchla a jednoduchá.

Minimalizujte riziko

Teplo a vlhkosť podporujú množenie baktérií, preto držte hubku ďalej od drezu. Po použití sa ju snažte vyžmýkať a uložiť do koša, aby rýchlo vyschla. Alternatívou k používaniu hubky je použitie kuchynskej utierky, ktorú možno prať pri vysokých teplotách.

Vyradené špongie

Pravdepodobne vám bude ľúto vyhodiť špongiu po týždni používania, keď ešte stále vyzerá perfektne. Použite ju na čistenie topánok alebo na čistenie iných povrchov v domácnosti. Možno ju použiť aj na najrôznejšie kreatívne práce, ale v takom prípade ju sterilizujte prúdom horúcej vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *