Ako dokonale oprať kuchynské utierky? Vložte ich do ľadu, mastnota sa stratí

utierky

Kuchynské utierky sa nachádzajú v každej domácnosti, ale niekedy je ich pranie náročné. Zvyšky mastnoty, pripáleniny alebo nepríjemný zápach sa dajú rýchlo odstrániť domácimi metódami. Tu je niekoľko tipov, ako prať utierky, aby vydržali dlhšie, píše gazeta

Môže sa zdať, že pranie kuchynských utierok je jednoduchá vec, ale nie je to celkom pravda. Niekedy sa nasiaknu tukom, ktorý sa ťažko umýva. Niekedy sa môžu v práčke poškodiť, takže stratia svoju funkčnosť. Zistite, ako utierky prať, aby sa tak rýchlo neznehodnotili.

Ako prať kuchynské utierky? Do vody vložte kocky ľadu

Ak ide o menšie škvrny, je dobré utierky na niekoľko hodín umiestniť do nádoby s vodou a kockami ľadu. Vďaka chladnej vode sa mastnota alebo špina, ktorá prenikla do vlákien, oveľa ľahšie odstráni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Aby ste zabránili tomu, že tkanina bude drsná a nepríjemná na dotyk, po odstránení handričiek ich vložte do horúcej vody. Nechajte ju niekoľko minút pôsobiť a potom utierku vysušte.

Čo v prípade mastnoty a ťažko odstrániteľných škvŕn? Použite metódu našich starých mám

Vyváranie utierok bolo medzi našimi babičkami alebo mamami celkom bežnou metódou. Pomocou tejto metódy odstránite škvrny a poradíte si aj s väčšími nečistotami, ako je napríklad mastnota. Stačí, ak špinavé utierky vložíte do hrnca, zalejete vodou a potom pridáte pohár octu, niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu a pohár jedlej sódy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Varte približne 5 až 8 minút a nezabudnite vodu každú chvíľu premiešať. Po uplynutí tohto času vyberte utierky, pretrite ich a potom ich vložte do práčky na štandardný program. Mastné škvrny zmiznú a vaše utierky dostanú druhý život. Budú čisté, mäkké a bez škvŕn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *