Zrolujte alobal a vyčistite pripálený gril. Trik sa stal hitom

Untitled 2 1

Žena predvádza, ako sa dá zrolovaný kus hliníkovej fólie použiť na účinné vyčistenie pripáleného grilu alebo rúry. Pripálená mastnota zmizne po niekoľkých ťahoch. Je tu len jedno „ale“, uvádza gazeta

Mnohí ľudia radi varia, grilujú a pečú, ešte viac sa tešia z výsledkov týchto činností. Málokto však uvádza čistenie grilu a rúry na prvom mieste zoznamu obľúbených činností pri varení a hodovaní.

Pripálený gril alebo rúra sa môžu čistiť veľmi ťažko a vyžadujú si špeciálne prípravky a trpezlivosť. Ukázalo sa však, že existuje jednoduchý spôsob čistenia týchto spotrebičov.

Všetko, čo potrebujete, je kúsok hliníkovej fólie (alobalu)

Anna Gretkowska, ktorá na Instagrame funguje ako thekretka1, je blogerka, ktorá sa s používateľmi internetu rada delí o praktické rady z rôznych oblastí života – od nakupovania cez upratovanie až po pranie. Tentoraz zverejnila video, v ktorom ukazuje, ako rýchlo vyčistiť gril alebo rúru.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto rýchlo zistíte, či je vajce pokazené. Stačí vám voda

„Chcela som sa s vami podeliť o úžasný objav o čistení grilu! Ukázalo sa, že použitie hliníkovej fólie je šikovné riešenie, vďaka ktorému je čistenie grilu rýchle a účinné! V mojom najnovšom videu vám ukážem, ako sa pomocou hliníkovej fólie ľahko zbaviť nečistôt a usadenín z grilu. Verte mi, výsledky sú úžasné! Pozrite si moje video a naučte sa, ako to urobiť sami. Už si nemusíte robiť starosti s náročným čistením grilu!“

Nie každý odporúča túto metódu

Pod videom sa objavili komentáre používateľov, ktorí vyskúšali uvedený spôsob čistenia grilu. Ukázalo sa, že tento spôsob môže spotrebič poškriabať. Napísali: „V prípade, že by ste chceli, aby sa gril používal ako grilovací prostriedok, je potrebné, aby ste ho používali ako grilovací prostriedok: „Super spôsob, bohužiaľ, len poškriabe spotrebič“; „Pred chvíľou som to skúšal na svojej rúre (hriankovač) a myslím, že som ju celú poškriabal. Niečo sa mi pokazilo“; „Tvrdé pripáleniny hliníkovej fólie sa nedotknú. A veľmi sa poškriabe, takže je to na nič. Neodporúčam.“; „No, práve dnes som to skúšal a poškriabal som celú rúru.“ Účinok čistenia hliníkovou guľôčkou závisí od typu povrchu spotrebiča, preto je najlepšie najprv vyskúšať na malej, neviditeľnej časti, či hliníková fólia nezanechá škrabance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *