Ako sa najlepšie naučiť? Napíšte si slová na papier a prečítajte pred spaním

pexels tirachard kumtanom 733856

Nemôžete sa sústrediť? Chýbajú vám slová vyslovené doslova pred piatimi minútami? Je čas trénovať svoju myseľ. Sarah Ravová, austrálska lekárka a špecialistka na produktivitu, vynašla nový spôsob, ako si veci lepšie zapamätať. Vyskúšajte ho pred spaním a môžete sa rozlúčiť s problémami s pamäťou.

Často počujete, že mozog je sval, ktorý treba precvičovať, aby neatrofoval. Hoci sa už dlho vie, že mozog nie je sval, cvičenie pamäte a učenie sa nových vecí je vhodné, aby ste si udržali duševnú kondíciu čo najdlhšie. Naučte sa, ako sa naučiť efektívnejšie si pamätať.

Najlepší spôsob zapamätávania podľa odborníka

Spomínanú metódu vyvinula Sarah Ravová, austrálska lekárka a odborníčka na produktivitu, ktorá sa o svoje rady delí na portáli Tik Tok. Video, v ktorom Ravová ukazuje, ako sa učiť rýchlejšie, bolo videné viac ako 2 milióny krát, pričom niektorí komentátori priznávajú, že lekárova schéma urýchľuje zapamätávanie. O akú metódu ide? Jednoducho si napíšte informácie, ktoré si potrebujete zapamätať, na kus papiera. Potom si ju prečítajte „v hlave“, zopakujte si ju nahlas, prehrávajte si ju z pamäti a zapamätajte si ju. Je dobré si schému zopakovať aspoň 2 – 3-krát, najlepšie večer, tesne pred spaním.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Takto si mozog zapamätá viac informácií. Pre istotu si schému zopakujte aj ráno, hneď po raňajkách. Zapamätané informácie si budete doslova recitovať z pamäti.

Ako sa učiť… učiť?

Počas školy alebo univerzity si každý z nás vyvinul vlastnú metódu zapamätávania. Niektorí z nás čítali nahlas, iní si informácie prepisovali, ďalší kreslili schémy. Všetko záviselo od toho, ktorý štýl učenia nám najviac vyhovoval. Existujú tri hlavné štýly učenia – vizuálny, auditívny a kinestetický. Vizuálni študenti sa učia prostredníctvom vizualizácie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Radšej čítajú ako počúvajú a zvyčajne sa učia z poznámok. Sluchoví žiaci najlepšie absorbujú ústne podklady a zapisujú si podľa sluchu. Učia sa hlasným čítaním. Kinestetici sa učia len prostredníctvom praxe, t. j. plnením úlohy. Takto si osvoja najviac vedomostí. Metóda Sarah Rav kombinuje auditívne a vizuálne metódy. Ak ste kinestetik, pri učení začnite chodiť po miestnosti a gestikulovať, pričom si opakujte informácie. To vám uľahčí učenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *