Vložte misku tohto ovocia do mikrovlnky a zbavíte sa všetkých baktérii, ktoré máte na jedle

erik mclean WtxE9xb0vQU unsplash

Mikrovlnná rúra, ako každý spotrebič v kuchyni, si vyžaduje pravidelné čistenie. Ak sa z nej chcete rýchlo a jednoducho zbaviť nečistôt a zaschnutých zvyškov jedla, siahnite po jednom obľúbenom výrobku. Zvyčajne ho používate na čaj a tentoraz si poradí so špinou. Ako čistíte mikrovlnnú rúru?

Dôkladné čistenie mikrovlnnej rúry môže byť skutočnou výzvou. Najmä ak ste to už dlho nerobili alebo ak sa ohrievané jedlo vylialo a zanechalo množstvo škvŕn, ktoré sa ťažko odstraňujú. Málokto však vie, že sa to dá rýchlo a jednoducho vyriešiť pomocou prírodných čistiacich prostriedkov. Potrebné ingrediencie už môžete mať po ruke.

Ako vyčistiť mikrovlnné rúry prírodným spôsobom? Potrebujete jednu zložku

Nepotrebujete chemické čistiace prostriedky na to, aby vaša mikrovlnná rúra v okamihu žiarila čistotou. Stačia štyri minúty a jedna prísada, aby ste v okamihu odstránili nečistoty a škvrny. Najskôr siahnite po miske naplnenej do polovice vodou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Potom vezmite jeden citrón a vytlačte z neho šťavu. Pridajte ju do vody a do misky môžete vložiť kôru z ovocia nakrájaného na menšie kúsky. Misku vložte do mikrovlnnej rúry a zapnite ju na 3 až 4 minúty.

Keď mikrovlnná rúra prestane ohrievať citrónovú vodu, otvorte spotrebič a počkajte, kým trochu vychladne. Para vopred zmäkčí všetky nečistoty a citrónová voda poslúži ako čistiaca tekutina. Keď trochu vychladne, namočte do nej handričku a utrite vnútro mikrovlnnej rúry. Rýchlo a jednoducho sa zbavíte všetkých nečistôt a nepríjemných pachov, ktoré sa mohli predtým zo spotrebiča šíriť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pri nakladaní uhoriek nezabudnite na jednu vec, aby sa neobjavila pleseň

Náročnejšie nečistoty môžete vyčistiť pomocou leštidla pre domácnosť. Zmizne bez stopy

Ale čo ak je špina vo vašej mikrovlnnej rúre naozaj odolná a citrónová voda si s ňou celkom neporadí? Potom sa oplatí pripraviť domácu čistiacu pastu, ktorá si so zvyškami poradí. Do misky dajte sódu bikarbónu, pridajte trochu pracieho prostriedku a vodu. Zmiešajte prísady v takom pomere, aby vznikla hustá krémová pasta. Pomocou špongie vmasírujte pastu do odolných pripálenín a nechajte pôsobiť 5 minút. Po uplynutí tejto doby výrobok opláchnite a všetky nečistoty zmiznú bez stopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *