Vložte toto do mikrovlnky na 5 minút a takto čistú ste ju ešte nemali

cooker 82993 1920

Mikrovlnná rúra je nevyhnutný spotrebič, pomocou ktorého môžete rýchlo ohriať jedlo bez toho, aby ste museli dlho čakať. Jej vnútorný priestor však často vôbec nie je lákavý na používanie kvôli množstvu častíc nečistôt. Odporúčame vám, ako si doma vyčistiť mikrovlnnú rúru.

Mikrovlnná rúra funguje na základe elektromagnetického žiarenia, ktoré je krátke a ohrieva molekuly v potravinách, odtiaľ pochádza aj názov spotrebiča. Z tohto dôvodu by sa do nej nemali umiestňovať kovové predmety, ktoré môžu spôsobiť požiar tým, ako s nimi vlny interagujú. Často sa stáva, že ohriate potraviny sa rozstrekujú na steny mikrovlnnej rúry, potom vyschnú a ťažko sa odstraňujú. Na pomoc preto prichádzajú dva domáce a účinné čistiace prostriedky.

Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru pomocou domácich výrobkov?

Čistenie mikrovlnnej rúry by malo byť pravidelnou činnosťou vykonávanou po každom ohrievaní jedla. Často sa však nikomu nechce strácať čas a odkladá umývanie na neskôr. Preto je také ťažké vyčistiť mikrovlnnú rúru od všetkých zaschnutých zvyškov jedla po jej skončení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Okná vám vydržia čisté celý rok, ak ich raz umyjete takto

Na začiatok sa oplatí zariadenie vyčistiť citrónom, ktorý výborne rozpúšťa mastnotu. Stačí naliať 1 šálku vody a šťavu z 1 citróna do žiaruvzdornej misky, potom nádobu umiestniť do mikrovlnnej rúry a spustiť ju na 5 až 15 minút. Počas tejto doby mikrovlny zahrejú častice roztoku, ktoré účinne nasiaknu zaschnutú špinu. Potom jednoducho utrite vnútro prístroja vlhkou handričkou alebo papierovou utierkou. Rovnakým spôsobom možno použiť aj inú zmes, ktorej základom bude použitie 4 polievkových lyžíc jedlej sódy rozpustenej v 1 šálke vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Ďalšie spôsoby čistenia mikrovlnnej rúry

  • Esenciálne oleje sú účinné čistiace prostriedky, ktoré zanechávajú príjemnú vôňu. Stačí ich použiť rovnakým spôsobom ako citrón alebo sódu bikarbónu. Na účinné čistenie postačia už 4 kvapky esenciálneho oleja podľa vášho výberu, napr. citrónového.
  • Liehový ocot nielen vyčistí nečistoty, ale aj dezinfikuje vnútro mikrovlnnej rúry. Ak je nečistota silná, nie je potrebné ho riediť vodou. Stačí ho naliať do žiaruvzdornej nádoby, vložiť do mikrovlnnej rúry a spustiť ju. Kvôli silnej vôni octu môžete do zmesi pridať dve kvapky obľúbeného oleja. Oplatí sa tiež zmiešať ocot a vodu v pomere 1:1 a postriekať vnútro mikrovlnnej rúry, oba spôsoby budú mať rovnaký účinok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *