Pridajte polievkovú lyžicu do vody a zalejte uhorky. Sladká živina urýchli vývoj púčikov

cucumbers 4612953 1920

Uhorky sú veľmi obľúbenou zeleninou, ktorú radi pestujeme v našich záhradách. Je však nevyhnutné zabezpečiť im potrebné podmienky na rast. Prečítajte si, ako pripraviť hnojivo pre uhorky.

Uhorky sú veľmi chutná zelenina, ktorú možno použiť na prípravu mnohých konzerv. Zvyčajne sú určené na nakladanie alebo marinovanie v octe. Napriek tomu sa mnohým ľuďom zdá, že ich pestovanie je ťažké. Uhorky sú rozmarné a ľahko chradnú alebo dávajú kyslé úrody. Preto je kľúčom k úspechu hnojivo.

Domáce hnojivo na uhorky

Neoplatí sa investovať do drahých a neúčinných hnojív, keď si ich môžete pripraviť sami doma. Stačí vám na to med, ktorý sa používa nielen na sladenie čaju. Obsahuje mnoho vitamínov a živín vrátane horčíka, fosforu, draslíka a vápnika. Okrem toho cukry, ktoré obsahuje, majú pozitívny vplyv na koreňový systém, ktorý rýchlo a zdravo rastie. Medový kondicionér urýchľuje vývoj púčikov uhoriek, od ktorých závisí množstvo zeleniny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako olúpať celý cesnak za 20 sekúnd

Ako pripraviť hnojivo na uhorky?

Všetko, čo budete potrebovať, je 1 liter horúcej vody a 1 polievková lyžica medu. Voda musí byť prevarená a mať teplotu minimálne 35 stupňov Celzia. Ak je teplejšia ako táto, zničí cenné vlastnosti medu. Zložky miešajte, kým sa úplne nespoja. Nakoniec jednoducho zalejte sadenice uhoriek kondicionérom. Môžete si tiež pripraviť medový sprej, ktorý šikovne priláka opeľujúci hmyz. Rozpustite jednu čajovú lyžičku medu v 1 šálke teplej vody a potom zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom. Potom ňou postriekajte rastliny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Ďalšie spôsoby výživy uhoriek

  • Kurkuma je známe korenie, ktoré môže pomôcť pri pestovaní uhoriek. Stačí, ak do nádoby vložíte 1 čajovú lyžičku kurkumy a 1 čajovú lyžičku jedlej sódy a všetko zalejete 500 ml teplej vody. Po zmiešaní ingrediencií musíte roztok nechať stáť asi 2 hodiny, aby mal silnejší účinok. Nakoniec prípravok zrieďte v 3 litroch vody a máte hotovo.
  • Kvasnice sú bohaté na vitamíny a minerály, takže vďaka nim uhorky skvele porastú. Rozpustite 10 g kvasníc v 10 litroch teplej vody a potom nechajte odvar vychladnúť. Studeným roztokom zalejte uhorky a kríky sa zelenine poddajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *