Americký lekár varuje, že počet hlásení ohrozujúcich život, vzrástol o 4400%

arseny togulev DE6rYp1nAho unsplash

Floridský generálny chirurg Joseph Ladapo bije na poplach v súvislosti so 4 400-percentným nárastom život ohrozujúcich stavov hlásených v štáte do systému hlásenia nežiaducich udalostí po očkovaní (VAERS) od zavedenia vakcín COVID-19 v roku 2021.

V liste z 15. februára Ladapo žiada Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) a Úrad pre kontrolu potravín a liečiv USA (FDA), aby „podporovali transparentnosť medzi zdravotníckymi pracovníkmi a presne informovali o rizikách, ktoré tieto vakcíny predstavujú“.

Systém VAERS, ktorý spoločne spravujú FDA a CDC, dokumentuje hlásenia o poškodeniach a stavoch súvisiacich s očkovaním.

„Len na Floride sme zaznamenali 1 700-percentný nárast hlásení po uvedení vakcíny COVID-19 na trh, pričom nárast podávania vakcín za rovnaké obdobie bol 400-percentný,“ uvádza sa v Ladapovom liste. „Počet hlásení život ohrozujúcich stavov sa zvýšil o 4 400 percent. „

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Takúto reakciu nevyvolala ani vakcína proti vírusu H1N1,“ uvádza sa v liste.

V roku 2009, počas očkovacej kampane proti H1N1, bolo do floridského systému VAERS nahlásených 1 358 hlásení.

Po očkovacej kampani COVID-19 v roku 2021 bolo do systému VAERS predložených 41 473 hlásení o nežiaducich udalostiach.

Ladapo vo svojom liste cituje štúdiu na webovej stránke Národného inštitútu zdravia (NIH) s názvom „Závažné nežiaduce udalosti osobitného záujmu po očkovaní mRNA COVID-19 v randomizovaných štúdiách u dospelých“.

V štúdii sa uvádzajú zdokumentované reakcie vrátane porúch koagulácie, akútneho poškodenia srdca, Bellovej obrny a encefalitídy.

„Tvrdiť, že tieto vakcíny sú ‚bezpečné a účinné‘, a pritom minimalizovať a ignorovať nežiaduce účinky je bezohľadné,“ uvádza sa v Ladapovom liste federálnym zdravotníckym úradníkom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Okrem tohto listu vydalo ministerstvo zdravotníctva Floridy zdravotné varovanie týkajúce sa bezpečnosti mRNA vakcíny COVID-19.

„Generálny chirurg štátu upozorňuje zdravotníctvo a verejnosť na výrazný nárast hlásení z floridského systému hlásenia nežiaducich účinkov vakcín po zavedení vakcíny COVID-19,“ uvádza sa vo varovaní.

Systém VAERS sa spolieha na to, že zdravotnícki pracovníci a jednotlivci budú hlásiť nežiaduce reakcie. Niektorí sa však obávajú, že zistenia boli v médiách bagatelizované a dokonca cenzurované spoločnosťou Big Tech.

V januári 2022, po tom, čo počet nahlásených nežiaducich reakcií na vakcínu COVID-19 dosiahol jeden milión, senátor Ron Johnson zverejnil na Twitteri grafiku z webovej stránky VAERS.

„Nie je prekvapujúce, že Twitter zablokoval môj tweet s grafom VAERS,“ napísal neskôr Johnson v príspevku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *