Arktický vzduch ide na Slovensko! Takto padnú teploty cez víkend

pocasie sneh

Aké budú prvé decembrové dni a kde bude snežiť? Prečítajte si predpoveď na víkend.

1. decembra – Pripravte sa na chladný víkend plný prehánok, keďže podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa očakáva sneh a dážď na rôznych miestach Slovenska.

Tento víkend, 2. a 3. decembra, prinesie značné ochladenie vďaka studenému, arktickému vzduchu prúdiacemu na naše územie. Okrem toho SHMÚ vydal výstrahy pred poľadovicou a tvorbou snehových jazykov.

Sobota (2. decembra): Už niekoľko dní panuje na Slovensku chladné zimné počasie, a tento víkend nebude výnimkou. V sobotu sa očakáva zamračené a hmlisté počasie, so snežením hlavne v strednom Slovensku, Považí a na Záhorí. Ostatné oblasti sa môžu pripraviť na dážď alebo dážď zmiešaný so snehom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

Nočné teploty klesnú na 2 až -3 stupne Celzia, pričom cez deň sa očakáva oblačnosť a hmla, s podobnými zrážkami ako v noci. V Žilinskom kraji a Bratislave je vydaná výstraha prvého stupňa pred snežením, pričom v Žiline môže napadnúť až do 20 cm snehu. Denná teplota sa bude pohybovať od 2 až do 7 stupňov Celzia, na západe a severe bude chladnejšie.

Výstraha pred poľadovicou: SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou pre takmer celé stredné Slovensko a časti východného. Očakáva sa aj slabý, postupne miestami silnejúci severozápadný vietor s rýchlosťou 3 až 10 m/s, v nárazoch až 15 m/s.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Nedeľa (3. decembra): V nedeľu sa ochladenie ešte zvýrazní so studeným vzduchom z Arktídy. Počasie bude prevažne zamračené, na juhu sa očakáva zmenšená oblačnosť. Sneženie bude pokračovať, na východe spočiatku s dažďom.

Meteorológovia upozorňujú na možnosť tvorby snehových jazykov a poľadovice. Nočné teploty klesnú na -1 až -6 stupňov Celzia, denné vystúpia na -3 až 2 stupne. Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude ešte chladnejšie, okolo -4 stupňov Celzia. Vietor bude prevažne slabý, s prudkými nárazmi nad pásmom lesa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *