Bežíte každé ráno do sprchy? Lekári varujú, že je to veľká chyba

bath 2192 1920

Kúpeľ je jednou zo základných každodenných činností, ktorú si dopraje takmer každý. Viete, ako dlho by ste sa mali sprchovať? Odpoveď na túto otázku sa oplatí zistiť.

Čoraz častejšie sa hovorí, že to s hygienou preháňame. Nadbytok vody, mydla a kozmetiky všetkého druhu nám však škodí takmer rovnako ako jej nedostatok. Ako tu nájsť dokonalú rovnováhu, aby sme to nepreháňali ani v jednom, ani v druhom smere?

Ako dlho by sme sa mali sprchovať?

Ak možno veriť zisteniam mnohých dermatológov, pre naše zdravie je najoptimálnejšie sprchovanie, ktoré trvá päť až 15 minút.

Ak strávime v sprche viac času, môže to mať pre pokožku negatívne dôsledky. Ukazuje sa, že pokožka nemá rada nadmerný a dlhodobý kontakt s vodou (najmä ak sa to deje každý deň). Sprcha, ktorá trvá menej ako päť minút, pravdepodobne dôkladne neumyje pokožku a samotná voda nebude taká osviežujúca a uvoľňujúca, ako by mala byť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte guľku z alobalu a hoďte ju do prania. Ušetrí vám to veľa roboty

Nezabudnite nastaviť správnu teplotu vody. Nemala by byť príliš horúca, pretože to môže spôsobiť veľké podráždenie pokožky. Najlepšia pre naše zdravie je, samozrejme, studená sprcha, hoci v praxi sa na ňu dá presvedčiť len málo ľudí.

Ako často by ste sa mali sprchovať?

Táto otázka bola v posledných rokoch predmetom mnohých sporov, pretože veľká časť verejnosti si zvykla na každodenné kúpanie. Treba si uvedomiť, že pred 50 rokmi to ešte nebolo pravidlom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Dôvodom bolo, že nie každý si mohol dovoliť prístup ku kanalizácii a v mnohých domácnostiach bola kúpeľňa luxusom. V dôsledku toho si príprava kúpeľa vyžadovala oveľa serióznejšie postupy a veľa práce. Z tohto dôvodu sa ľudia kúpali maximálne raz alebo dvakrát týždenne.

Dnes si mnohí ľudia nevedia predstaviť deň bez sprchovania. Mnohí lekári však poukazujú na to, že pre naše telo je o niečo prospešnejšie umývať sa každý druhý deň. Samozrejme, všetko závisí od toho, čo robíme za prácu alebo ako ľahko sa potíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *