Biele tenisky budete mať ako nové. Vyrobte si takúto pastu

cistenie tenisiek biele

Zo šatníka môžeme pomaly vyťahovať letné oblečenie. Pri obmene šatníka na leto je dobré niektoré oblečenie vyprať a občas urobiť generálku šatníka. Je to tiež ideálny čas na dôkladné vyčistenie bielej obuvi.

Biele tenisky sú skvelou voľbou k mnohým outfitom. Často sa považujú za must-have, majú však jednu nevýhodu – ťažko sa čistia. Zistite, ako ľahko obnoviť belosť svetlých topánok.

Ako udržať biele topánky v dobrom stave?

Biele topánky vo vašom šatníku sú dokonalým doplnkom. Skvele sa hodia k farebným, ale aj k tlmeným štýlom. Preto s nimi nemôžete nič pokaziť, najmä na jar, keď sa chcete odpútať od zimnej šedi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa začne diať s vašim telom, keď budete jesť na raňajky vajcia

Bohužiaľ, biele tenisky sa rýchlo zašpinia. Ak chceme, aby vydržali dlhšie, treba ich pravidelne čistiť. Biele topánky by sme však nemali prať v práčke.

Ich pranie môže skončiť úplným zničením obuvi. Preto je najlepšie čistiť biele tenisky ručne. Prezradíme vám náš osvedčený trik na čistenie svetlých topánok. Budú ako nové.

Čo používate na pranie bielych tenisiek?

Na pranie bielych tenisiek je ideálna jednoduchá pasta z jedlej sódy, pracieho prostriedku a peroxidu vodíka. Kombinácia týchto zložiek vráti vašim topánkam ich predchádzajúcu farbu.

Táto pasta je skvelá na bielenie sivých topánok. Môžeme ju tiež naniesť na podrážky, zabaliť do potravinovej fólie a nechať pôsobiť niekoľko minút. To pomôže svetlej gume získať späť svoju predchádzajúcu farbu. Nakoniec ju jednoducho zotrite handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V apríli týmto maliny dobre zalejte. Budú plodiť ako bláznivé

Nikdy ho nepoužívajte na čistenie bielej obuvi

Často sa tiež hovorí, že na čistenie topánok dokonale poslúži čarovná špongia. Skutočne nám môže naozaj dobre pomôcť zbaviť gumu nečistôt, ale neodporúčame ju používať na tento materiál.

Magická špongia pôsobí trochu ako brúsny papier a špinu doslova zoškriabe. Na gumu funguje výborne, ale materiál bielych tenisiek môže jednoducho poškodiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *