Biely dom je otvorený „geoinžinierstvu“ v súvislosti s „globálnym otepľovaním“

biden 2

Ďalšie pochmúrne správy od Bidena! Biely dom tvrdí, že je otvorený plánu, ktorý by v snahe obmedziť globálne otepľovanie zablokoval prístup slnečného svetla na zemský povrch.

Biely dom otvoril dvere odvážnemu plánu, ktorý by v snahe zastaviť globálne otepľovanie zablokoval prístup slnečného svetla na zemský povrch.

Hoci niektorí vedci varujú, že táto snaha by mohla mať nevýslovné vedľajšie účinky v dôsledku zmien chemického zloženia atmosféry, administratíva prezidenta Joea Bidena priznala, že je otvorená tejto myšlienke, o ktorú sa zatiaľ nikto nepokúsil.

V správe, ktorú Biely dom zverejnil v piatok, úradníci navrhli obmedziť slnečné žiarenie s cieľom rýchlo ochladiť planétu, čo je proces známy ako modifikácia slnečného žiarenia (SRM).

Administratíva pridala k správe poznámku skepticizmu, keď uviedla, že ju zadal Kongres, a trvala na tom, že ešte neprijala rozhodnutie o politike „geoinžinierstva“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Správa uvádza niekoľko spôsobov, ako by administratíva mohla dosiahnuť SRM, pričom všetky by mohli mať v prípade neúspechu ničivé následky.

Jednou z metód by bolo výrazné zvýšenie množstva aerosólov v stratosfére, ktoré by odrážali slnečné lúče od planéty.

Ďalšie nápady zahŕňali zvýšenie oblačnosti nad oceánmi alebo zníženie množstva oblačných útvarov cirrov, ktoré odrážajú slnečné žiarenie späť na Zem.

Správa varuje, že splnenie tejto mamutej úlohy by mohlo mať vážne dôsledky na počasie a zásoby potravín, ovplyvniť biodiverzitu, geopolitiku a zdravie.

Správa tiež naznačuje, že ak sa k tejto myšlienke zaviažeme a potom od nej ustúpime a zmeníme kurz, mohlo by to viesť k rýchlemu otepľovaniu, pretože slnečné lúče by Zem náhle opäť zohriali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Aj keď Bidenova administratíva trvá na tom, že s týmto plánom definitívne nepokračuje, v správe sa zdôrazňuje, že táto myšlienka sa zdá byť sľubná.

Uvádza sa v nej, že „program výskumu“ tejto praxe by „umožnil lepšie informované rozhodnutia o potenciálnych rizikách a prínosoch“ blokovania Slnka.

Biely dom dodal, že skúmanie tejto myšlienky by umožnilo aj lepšie pochopenie „základných prvkov zmierňovania skleníkových plynov a adaptácie“.

„SRM ponúka možnosť výrazného ochladenia planéty v časovom horizonte niekoľkých rokov,“ uvádza sa v správe.

Vedci sa rozchádzajú v názoroch na potenciálny prínos tohto riskantného plánu, pričom niektorí varujú, že by mohol viesť ku katastrofickým zmenám v zemskej atmosfére.

Medzitým sa už desaťročia publikujú konšpirácie, že tento výskum už dlho prebieha na očiach verejnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *