Británia je „de facto“ vo vojne s Ruskom – Medvedev

medvedev

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev označil Spojené kráľovstvo za krajinu, ktorá vedie „nevyhlásenú vojnu“ proti Rusku. Tento komentár prišiel po tom, ako britský minister zahraničných vecí začiatkom tohto týždňa schválil rozsiahly útok dronov na Moskvu.

V stredajšom príspevku na Twitteri Medvedev obvinil Londýn, že je „večným nepriateľom“ Moskvy. Bývalý líder, ktorý v súčasnosti pôsobí ako podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, vyhlásil, že na základe medzinárodného práva, „vrátane Haagskeho a Ženevského dohovoru s ich dodatočnými protokolmi“, možno Britániu „kvalifikovať aj ako vojnový stav“.

Bývalý prezident tvrdil, že poskytovaním zbraní a výcviku Ukrajine Spojené kráľovstvo „de facto vedie nevyhlásenú vojnu proti Rusku“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Medvedev naznačil, že to môže mať priame dôsledky pre „verejných činiteľov“ v Británii.

Jeho tweet citoval utorňajšie vyjadrenia britského ministra zahraničných vecí Jamesa Cleverlyho, ktorý povedal, že Ukrajina má právo „projektovať silu za svoje hranice, aby oslabila schopnosť Ruska projektovať silu na samotnú Ukrajinu“.

Cleverly ďalej tvrdil, že zasahovanie „legitímnych vojenských cieľov“ v Rusku je prijateľnou súčasťou sebaobrany Ukrajiny.

Podľa ruského ministerstva obrany bolo v utorok ráno vo vzdušnom priestore Moskvy zaznamenaných osem bezpilotných lietadiel, čo predstavitelia označili za „teroristický útok“ zo strany Kyjeva.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Ministerstvo uviedlo, že tri bezpilotné lietadlá boli potlačené opatreniami elektronického boja a pred zrútením sa odchýlili od plánovaného kurzu, zatiaľ čo zvyšných päť zostrelili systémy protivzdušnej obrany Pantsir-S mimo mesta.

V dôsledku náletu utrpelo povrchové škody niekoľko obytných budov a dvaja ľudia utrpeli ľahké zranenia.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov obvinil Kyjev, že útok podnikol v snahe pomstiť nedávnu sériu ruských raketových a dronových útokov na ukrajinské letiská, muničné sklady a „rozhodovacie centrá“.

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok prezradil, že medzi cieľmi zasiahnutými pri úderoch bolo aj sídlo Hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinskej armády (GUR).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *