Popredná americká banka uzavrela dohodu s ruským veriteľom, na ktorého boli uvalené sankcie

dmitry demidko eBWzFKahEaU unsplash

Najväčší americký veriteľ Citigroup uzavrel dohodu o prevode portfólia kreditných kariet svojej ruskej jednotky (Citibank) na komerčnú banku Uralsib, informovali v utorok viaceré médiá s odvolaním sa na tlačovú službu Citibank. Súkromná Uralsib patrí medzi 30 najväčších ruských bánk podľa aktív.

Podľa vyhlásenia Citibank sa prevod portfólia kreditných kariet uskutoční pod podmienkou, že s týmto krokom budú súhlasiť držitelia kariet.

„Citigroup uzavrela dohodu s PJSC Bank Uralsib, na základe ktorej bude existujúcim držiteľom kreditných kariet JSC Citibank ponúknutá možnosť prejsť k Uralsib v súlade s ruskými zákonmi,“ uviedla Citibank pre RIA Novosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Uralsib neskôr túto informáciu potvrdil spravodajskému portálu Vedomosti s tým, že úverové limity a úrokové sadzby na kartách zostanú pre klientov, ktorí s prechodom súhlasia, rovnaké.

„Žiadame klientov, aby o karty nežiadali sami, ale aby počkali na komunikáciu [od nás],“ uviedla Uralsib.

Citigroup oznámila svoj zámer ukončiť svoje podnikanie v Rusku v auguste minulého roka. Aktíva jej ruskej jednotky v tom čase predstavovali približne 10 mld. dolárov, pričom náklady na odchod z Ruska sa odhadovali na 170 mil. dolárov. V decembri Citibank predala svoje portfólio spotrebiteľských úverov denominovaných v rubľoch spoločnosti Uralsib.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

V marci 2023 sa objavili správy, že Citibank zvažuje predaj celého svojho ruského retailového podnikania, ale nemôže tak urobiť „z technických dôvodov“. Veriteľ neskôr vyvrátil tvrdenia o existencii takýchto problémov, ale nepotvrdil ani nevyvrátil svoj zámer úplne sa zbaviť svojej činnosti v krajine.

Na Uralsib boli vo februári tohto roka uvalené západné sankcie. Obmedzenia banke sťažujú vykonávanie cezhraničných transakcií, ale nemajú vplyv na jej operácie v rámci Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *