Bublinková fólia vás zachráni pri pokazení potravín. Tento trik si odložte

bublinkova folia

Keď idete do obchodu a plánujete kúpiť mäso alebo mrazené potraviny, je dobré vziať si so sebou bublinkovú fóliu. Pomocou jednoduchého triku budete môcť výrobky prepraviť domov bez akýchkoľvek problémov alebo rizika, že sa niečo rozmrazí. Čo to vlastne je?

Bublinková fólia je výrobok, po ktorom najčastejšie siahame pri posielaní balíkov. Najmä vtedy, keď do nich vložíme niečo náchylné na poškodenie. Stojí však za to vedieť, že má aj mnoho ďalších zaujímavých a užitočných využití. Tu je dôvod, prečo sa oplatí vziať si ju aj do obchodu.

Môžete potraviny zamraziť dvakrát? Odpoveď je jedna

Nákup mrazených potravín bez termotašky môže byť problematický, pretože v aute trvá len dlhú chvíľu, kým sa začnú rozmrazovať. Ich opätovné vloženie do mrazničky a následné vybratie môže byť nebezpečné pre naše zdravie. To všetko kvôli baktériám, ktoré na nich nájdeme. Ako sa potraviny rozmrazujú, všetky mikroorganizmy sa začnú intenzívne množiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nepoučiteľní Slováci stále zle zapojujú spotrebiče do roztrojky. Môžete vyhorieť

Opakovaním procesu ich spôsobíme, že sa ich objaví ešte viac. Preto by ste to nemali robiť, či už ide o mäso, ovocie alebo zeleninu. Ako teda prepravovať potraviny domov bez rizika, že sa rozmrazia? Pomôže vám bublinková fólia.

Na čo môžete bublinkovú fóliu použiť? Užitočné pri nakupovaní

Keď idete nakupovať potraviny, najmä ak plánujete zásoby mrazených výrobkov, majte so sebou vždy kus bublinkovej fólie. Jednoducho ňou zabaľte balíky, ktoré sú náchylné na rozmrazenie, a tie si oveľa dlhšie udržia svoju teplotu a vy ich môžete pokojne prepraviť domov. Bez rizika, že sa na ne dostane oveľa viac baktérií. Môžete si tiež vyrobiť vlastnú termotašku, ktorá však v obchode stojí peniaze.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Ako používate bublinkovú fóliu? Prikryte ňou nákupnú tašku

Výroba domácej termotašky je triviálna. Pripravte si opakovane použiteľnú nákupnú tašku, ktorá môže byť vyrobená z látky alebo plastu, a jej vnútro opatrne vystelte bublinkovou fóliou, bublinkami do vnútra. Na vrch pripevnite suchý zips alebo prilepte páskou zakaždým, keď do nej vložíte výrobky. Týmto jednoduchým a lacným spôsobom zabezpečíte, že sa už nikdy nebudete musieť obávať rozmrazenej zmrzliny, ovocia alebo dokonca mäsa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *