Čech našiel spôsob, ako si vyrobiť domácu klimatizáciu zadarmo

Blog IceFan MSchmitz 0001 1

Klimatizácia v domácnosti je síce čoraz populárnejšia, ale stále je skôr luxusom pre ľudí s bohatšími peňaženkami. Tí, ktorí si ju nemôžu dovoliť, musia hľadať iné spôsoby ochladzovania svojich domovov počas horúčav. Našťastie, jednoduchú domácu klimatizáciu možno vyrobiť za niekoľko sekúnd a náklady sú prakticky nulové.

Vysoké teploty škodia našej fyzickej aj psychickej forme, preto sa pred nimi snažíme chrániť. Bohužiaľ, keď sa z oblohy valia horúčavy, aj doma je ťažké nájsť oddych. Samozrejme, môžeme sa vyhnúť otváraniu okien a chrániť ich pred slnečnými lúčmi rôznymi spôsobmi, ale teplota vo vnútri má stále ďaleko od ideálu. Najúčinnejšie by ju znížila klimatizácia, ale nie každý ju môže mať. Navrhujeme, ako môžete túto situáciu riešiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Klimatizácia neprichádza do úvahy?

Keď sa z oblohy valia horúčavy, mnohí ľudia o klimatizácii, ktorá by ich ochladzovala, len snívajú. Niektorí si tento sen splnia a nainštalujú si jednotky do svojich domov alebo bytov. Nie všetci si to však môžu dovoliť. Na inštaláciu klimatizácie v bytovom dome potrebujete špeciálne povolenie od bytového družstva alebo spoločenstva.

Okrem toho ide o nákladnú investíciu. Už len samotná kúpa klimatizačnej jednotky predstavuje značné výdavky. Potom sú tu podstatne vyššie účty za elektrinu a údržbu, bez ktorej sa v jednotke môžu množiť baktérie. Keď sa všetky náklady spočítajú, vyjde vám z toho pomerne vysoká suma. Ak si tieto výdavky nemôžete dovoliť, nemusíte sa obávať. Domácu klimatizáciu si môžete vyrobiť za pár sekúnd a je to úplne zadarmo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie jabloní teraz v júni, aby ste mali veľkú úrodu jabĺk

Ako si vyrobíte domácu klimatizáciu?

Ak si chcete uľaviť počas horúceho dňa, môžete si domácu klimatizáciu vyrobiť sami. Nebojte sa, je to možnosť aj pre tých, ktorí nie sú domáci majstri. Všetko, čo potrebujete, je jednoduchý ventilátor a 2 misky – väčšiu a menšiu. Do väčšej misky nalejte studenú vodu a menšiu misku naplňte kockami ľadu. Menšiu misku umiestnite do väčšej a túto zostavu postavte pred ventilátor. Keď sa aktivujú jeho vrtule, začnú šíriť príjemne chladný vzduch po miestnosti. Účinok bude podobný ako pri klimatizácii.

Výsledný vír vzduchu bude oveľa chladnejší, ako keby ste jednoducho zapli ventilátor. Nezabudnite však pravidelne meniť vodu a dopĺňať rozpustené kocky ľadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *