Čech tvrdil, že vláda robí všetko pre EÚ a Ukrajinu. Brutálne mu začal nadávať iný muž: Ty hovädo proruské!

Untitled 2 9

Dnes sa v Čechách konala obrovská demonštrácia proti vláde či podpore Ukrajiny. Na proteste sa do seba pustili aj dve názorové skupiny.

Jeden z mužov hlásil názor, že česká vláda robí všetko pre Ameriku, pre Ukrajinu, len nie pre Čechov. Držal transparent, že Česko nepatrí na Západ, ale má byť slobodným štátom. Okamžite sa do neho pustil iný mladší muž, ktorý kričal, že Česko patrí na Západ.

Mladší Čech sa hádal so starším. Mladší kričal na staršieho, že je kolaborant, ruský šváb či hovädo.

Ľudia podporujúci iniciatívu „Česko na 1. prvom mieste“ demonštrovali pred Českou televíziou. „Demisiu, demisiu, máme toho dosť,“ kričali už predtým pri pochode Prahou, píše idnes.cz

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Keď chce viac ako polovica ľudí v tejto krajine demisiu vlády, tak bude potrebná,“ povedal zvolávateľ Ladislav Vrabel. Na budúci protest 14. januára pozval aj predsedu SPD Tomia Okamuru a lídrov menších neparlamentných strán.

Demonštrantov potešil, keď im oznámil, že od ČT sa ide ešte neplánovane „na prechádzku“ na Národnú triedu.

„Ľudia dnes žijú z ruky do huby. Od výplaty k výplate,“ vytkol Vrabel pri demonštrácii pred Českou televíziou vláde. Demonštranti požadovali, aby mohol vystúpiť v ČT a predstavil požiadavku, aby prezident Miloš Zeman odvolal vládu a boli vypísané nové voľby.

Takýto postup pritom hlave štátu Ústava neumožňuje.

Televízia požiadavku Vrabela, aby dostal desaťminútový prejav v ČT1 a ČT 24, odmietla. „Takto to nefunguje. Program ČT určujú pravidlá, kódexy, štandardné postupy. Nie tlak. ČT prejavy na prianie vysielať nemôže. A nebude,“ zverejnila televízia svoje stanovisko, ešte než Vrabel a jeho priaznivci dorazili na Kavčie hory.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Demonštrantov pred ČT podporili aj napríklad bývalá europoslankyňa Jana Bobošíková, ktorá bola predtým aj riaditeľkou spravodajstva verejnoprávnej televízie na prelome tisícročia, a jej ideová súputníčka, bývalá členka rady verejnoprávnej televízie Hana Lipovská. „Ja som rovnako ako vy čítala, že na tejto demonštrácii sú demonštranti, proruskí šváby. Ja tu vidím koncesionárov ČT. ČT je občanov Českej republiky,“ povedala Lípovská.

Demonštranti sa popoludní zišli pri Hlavnej stanici a odtiaľ zamierili k televízii cez magistrálu pretínajúce mesto. Zablokovali tak dočasne prevádzku.

„Na pochode je niekoľko tisíc ľudí, priebeh je pokojný. Uzavreli sme magistrálu a odkláňame dopravu na miestach, kde sa práve sprievod nachádza. V teréne je odhadom stovka policajtov,“ povedal v priebehu pochodu iDNES.cz policajný hovorca Jan Daněk. „Zatiaľ sme riešili len jeden priestupok, a to na začiatku pochodu. Išlo o zaistenú osobu, ktorá neuposlúchla výzvy,“ uviedol neskôr.

„Nepodporujeme Ukrajinu! Už máme dosť, tejto nechutnej propagandy!“ zneli nápisy na proteste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *