Čech vymyslel spôsob ako sa navždy zbaviť komárov doma

Untitled 3 3

Komáre sú počas letných prázdnin dosť nepríjemné. Dokážu pokaziť aj tie najpríjemnejšie popoludnia a večery strávené vonku. Výsledkom ich „postrekovania“ sú zvyčajne červené, svrbiace škvrny na pokožke. Tomu sa však dá ľahko predísť. Použite šikovný, ale mimoriadne účinný spôsob boja proti komárom.

Repelenty kupované v obchodoch a výrobky určené na aplikáciu na pokožku (masti alebo spreje) zvyčajne nemajú žiadny účinok. Príšerne zapáchajú, spôsobujú podráždenie a v konečnom dôsledku nijako nepomáhajú odohnať malé krvilačné hmyz. Existuje niečo oveľa lepšie – šikovný domáci prostriedok proti komárom, ktorý skutočne funguje!

Ako sa chrániť pred komármi?

Ak chcete účinne minimalizovať počet komárov vo vašej domácnosti, môžete použiť niekoľko osvedčených metód. V prvom rade sa oplatí pamätať na to, aby ste vždy pevne uzavreli vedro na odpadky. Komáre priťahujú pachy, ktoré vydávajú zvyšky jedla, takže tesne uzavretý odpadkový kôš určite pomôže znížiť ich počet. V ideálnom prípade by mal byť vybavený vekom, ktoré ešte viac sťaží prístup do jeho vnútra.

Ďalším krokom, ktorý môžete urobiť, je utesnenie okien. Na trhu sú dostupné špeciálne siete proti komárom, ktoré ochránia vaše okná nielen pred komármi, ale aj iným hmyzom. Oplatí sa tiež dávať pozor na všetky malé otvory alebo mikroštrbiny, ktoré ich môžu pozývať do vášho domova.
Komáre sa veľmi radi ukrývajú v starých kvetoch, najmä v tých, v ktorých stojí voda. Preto je dobré pravidelne kontrolovať stav vašich črepníkových rastlín. Ak zistíte, že voda v kvetináči je stará, nezabudnite ju vyliať. V prípade potreby kvety presaďte do novej pôdy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Položte citróny na radiátor v dome. Je to posledná šanca

Ako sa inteligentnejšie zbaviť komárov?

Ďalším účinným spôsobom, ako sa zbaviť komárov, sú pasce. Môžete si ich vyrobiť sami v priebehu niekoľkých sekúnd.

  • Stačí, ak do malej misky nalejete štyri polievkové lyžice jablčného octu, ktorý hmyz priláka, a potom pridáte niekoľko kvapiek tekutiny na umývanie riadu, aby ste im zabránili v úniku. Tento typ pascí je dobré rozmiestniť na viacerých miestach v dome. Prípadne môžete odvar naliať do plastovej fľaše, ktorú si vopred riadne pripravíte. Fľašu rozrežte na polovicu, do spodnej polovice nalejte prípravok a hornú polovicu otočte hore dnom a umiestnite ju dovnútra. Prilákané komáre nebudú mať šancu dostať sa von.
  • Môžete použiť aj inú metódu. Do malej nádoby vložte kúsok banánu, zakryte ho priehľadnou fóliou a na niekoľkých miestach ho popichajte. Komáre sa dostanú dovnútra, ale nebudú môcť pascu opustiť. Nezabudnite nádrž každý deň vyčistiť!
  • Komáre nie sú vyberavé, preto môžete nechať na stole pohár červeného vína. Komáre, ktoré budú chcieť nápoj ochutnať, sa v ňom jednoducho utopia.
  • Dobrým prostriedkom na odpudzovanie komárov sú aj čerstvé listy bazalky, ktoré tento hmyz obzvlášť neobľubuje. Niekoľko čerstvých listov jemne nasekajte alebo rozomeľte v mažiari a šťavu votrite do pokožky. Zmes listov môžete tiež jednoducho rozsypať po dome.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

Vanilkový olej je ďalším účinným prostriedkom proti komárom. Stačí len trochu tohto oleja, aby sme hmyz účinne odradili od ochutnávania našej krvi. Neznášajú najmä jeho vôňu, preto je vždy dobré mať pri sebe trochu tohto oleja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *