Celá Ukrajina je od rána zasahovaná ruskými raketami! Obyvatelia majú ísť okamžite do krytov, do Kyjeva má prísť česká vláda

rakety utok rusko

Kyjev, Charkov, Záporožie a Čerkaskú, Vinnyckú a Poltavskú oblasť zasiahli v pondelok ráno ruské strely. V akcii bola ukrajinská protivzdušná obrana. Vzdušný poplach bol vyhlásený na celej Ukrajine, platí od 7:24 miestneho času (6:24 SEČ). V Kyjeve sa pritom dnes má uskutočniť spoločné rokovanie ministrov českej a ukrajinskej vlády, na čele s premiérmi Petrom Fialom a Volodymyrom Zelenským.

„Následkom útokov na kritickú infraštruktúru je časť hlavného mesta bez energie. V niektorých štvrtiach nefunguje ani zásobovanie vodou,“ uviedol starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

Vojensko-civilný správca Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba preto obyvateľov vyzval, aby sa odobrali do krytov.

V Kyjeve má v pondelok zasadať časť českej vlády. Českí ministri majú rokovať so svojimi ukrajinskými náprotivkami o povojnovej obnove Ukrajiny a ukrajinských utečencoch na českom území.

Spoločné zasadnutie oboch kabinetov sprevádzajú kvôli trvajúcej ruskej vojenskej invázii na území Ukrajiny prísne bezpečnostné opatrenia. Úrad vlády tak nezverejnil ani presné zloženie delegácie, ktorá má čítať asi šesť ministrov. Podľa Českej televízie má byť v delegácii aj premiér Petr Fiala.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Rakety dopadli aj v Charkove. „Dva prílety do Charkova. Nepriateľ udrel na objekty kritickej infraštruktúry v meste,“ uviedol starosta Charkova Ihor Terechov.

Kritická infraštruktúra sa stala terčom útoku taktiež v Čerkaskej oblasti. „Kvôli tomu je časť oblasti bez energie. Zasahujú havarijné služby,“ potvrdil jej vojensko-civilný správca Ihor Taburec.

Aj obyvatelia Kyjevskej oblasti v pondelok ráno informovali o výbuchoch.

Vojensko-civilný správca Vinnyckej oblasti Serhij Borzov napísal na svojom účte na Telegrame: „Vinnycja je pod raketovou paľbou. Zasahuje PVO (Protivzdušná obrana). Zostaňte v úkrytoch, kým sa neskončí vzdušný poplach.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

PVO zasahovala aj v Poltavskej oblasti. Explózie hlásia aj ďalšie ukrajinské mestá vrátane Záporožia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *