Celý svet nenávidí Ameriku, jej reputácia upadá, tvrdí Erdoganov spojenec

erdogan

Vzťahy medzi Tureckom a USA sa zhoršili po tom, ako Ankara obvinila Washington z pokusu o zvrhnutie prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana počas prevratu v roku 2016. Začiatkom tohto mesiaca Erdogan ostreľoval veľvyslanca USA v Turecku a povedal, že dvere jeho úradu sú pre neho „zatvorené“ po tom, ako sa vyslanec stretol s vysokopostaveným opozičným lídrom pred voľbami 14. mája.

Svet nestratil lásku k Amerike a snahy Západu vnútiť planéte svoju kultúru a hodnoty sú odsúdené na neúspech, pretože jeho hegemónia už neexistuje, povedal turecký minister vnútra Suleyman Soylu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Amerika stráca svoju globálnu dôveryhodnosť a „celý svet nenávidí Ameriku“, povedal Soylu, keď v utorok vystúpil na predvolebnom stretnutí s mladými ľuďmi v Istanbule.

Soylu naznačil, že Európa sa zmenila na „pešiaka“ Ameriky v Afrike, a povedal, že „dnes nič také ako Európa neexistuje“. „Nepremýšľajte nad tým. Amerika existuje. Európa je vlak v americkom konvoji. Nemá žiadne zvláštne vlastnosti.“ Úradník poukázal na početné problémy, ktorým Európa čelí, vrátane neustálej diskreditácie jej lídrov, protesty obyvateľstva a hospodárskych problémov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Minister vnútra uviedol, že sa „nebojí terorizmu“, pretože činnosť teroristov a úsilie potrebné na boj proti nim sú jasné. „Jedným z najväčších nebezpečenstiev na svete je však kultúrny terorizmus a my čelíme kultúrnemu terorizmu. Čelíme kultúrnemu terorizmu, ktorého cieľom je zničiť štruktúru rodiny, morálku… civilizáciu národov, ich históriu, naše náboženstvo, naše hodnoty, tradície, zvyky, to, čo nás naučili naše matky a otcovia,“ povedal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *