Biden: Niekoľkokrát mi museli odobrať vrch lebky, aby zistili, či mám mozog

biden

Prezident Joe Biden v pondelok vystúpil na pôde Medzinárodnej asociácie hasičov a prišiel vyzbrojený vtipmi, ale aj úprimným poďakovaním za to, keď hasiči zohrali v prezidentovom živote dôležitú úlohu.

Biden povedal, že hasiči ho zachránili, keď v roku 1988 utrpel lebečnú aneuryzmu, a prišli na pomoc, keď v roku 2004 zásah blesku spôsobil požiar domu v jeho rezidencii v Delaware.

‚Moja hasičská jednotka doma mi zachránila život,‘ povedal Biden a podrobne opísal, ako ho jeho hasičská jednotka počas snehovej búrky dostala z Delaware do Walter Reed, aby mohol podstúpiť operáciu na odstránenie aneuryzmy. „Niekoľkokrát mi museli odobrať vrch hlavy, aby zistili, či mám mozog,“ zažartoval prezident.

Biden potom pripomenul požiar domu v roku 2004 – ktorý často spomína, keď hovorí pred skupinami hasičov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

‚Ale hádajte čo, moja hasičská jednotka tam bola a zachránila moju ženu, vytiahla ju von, mačku a moju Corvettu z roku 67,‘ povedal cez smiech.

Žartoval, že v Delaware sú ‚tri politické strany‘ – demokrati, republikáni a hasiči – a že svoju prvú dlhoročnú kandidatúru do Senátu v roku 1972 vyhral vďaka podpore hasičov.

„Boli ste so mnou celú moju kariéru,“ povedal prezident.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Potom zažartoval: ‚Boh stvoril človeka a potom stvoril niekoľko hasičov, pretože ste všetci blázni‘.

‚Ste jediní, ktorí vbiehajú do plameňov, všetci pred nimi utekajú,‘ priznal Biden.

Povedal tiež, že povolanie hasičov ich ‚definuje‘.

‚To, čo robíte, si vyžaduje obrovskú odvahu,‘ povedal Biden skupine, ktorá sa zišla vo Washingtone na výročnej legislatívnej konferencii. „Chcem sa osobne poďakovať vašim rodinám, ktoré museli stáť a čakať, kým ste nás chránili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *