Ukrajinskí generáli chceli ustúpiť z Bachmutu. Po stretnutí so Zelenským záhadne otočili

bachmut ukrajina 2023

Najvyšší ukrajinskí velitelia súhlasia s pokračovaním operácií v Bachmute. V pondelok o tom informovala ukrajinská prezidentská kancelária.

Denník Bild medzitým ráno informoval, že náčelník ukrajinského generálneho štábu Valerij Zalužnyj už niekoľko týždňov presadzuje stiahnutie z Bachmutu, ktorý je z troch strán obkľúčený jednotkami skupiny Wagner a od augusta 2022 je dejiskom ťažkých bojov.

Zelenskyj sa v pondelok ráno stretol s najvyšším velením armády. Prítomný bol náčelník generálneho štábu Valerij Zalužnyj aj veliteľ pozemných síl Oleksandr Syrskyj.

Na stretnutí zhodnotili aktuálne operácie v Bachmute. Obaja vrchní velitelia sa dohodli na pokračovaní operácie, uviedla prezidentská kancelária. „Vyjadrili podporu pokračovaniu obrannej operácie a ďalšiemu posilňovaniu našich pozícií v Bachmute,“ uviedla kancelária.

Medzitým sa nedávno ukázalo, že generál Zalužnyj presadzuje stiahnutie jednotiek z Bachmutu. Podobne sa vyjadrili aj západní spojenci, ktorí spochybnili taktický význam Bachmutu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Podľa denníka Bild Zalužnyj navrhol stiahnutie z mesta už pred niekoľkými týždňami. Ľudia z okolia Zelenského však trvali na tom, že Ukrajinci by mesto nemali opustiť. Podľa vyjadrenia pre Bild je to najmä preto, že Rusko už v intenzívnych bojoch pri Bachmute stratilo stovky ťažkých zbraní a ďalšej techniky. Podoljak uviedol, že Rusko v bojoch denne stráca 500 vojakov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Na pondelkovom stretnutí o ďalšom postupe v Bachmute sa zúčastnili aj Zelenského poradca Andrej Jermak, šéf vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov, tajomník Rady národnej bezpečnosti Oleksij Danilov a ukrajinský premiér Denys Šmihal. Prítomní boli aj velitelia rôznych vojenských jednotiek a ďalších bezpečnostných zložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *